Krwawa impreza

Sympatyczne spotkanie zamieniło się w krwawą jatkę. Tylko dlatego, że jeden z uczestników nieszczęśliwie zakochał się w nowo poznanej dziewczynie. W ruch poszły pięści, maczety, noże i krzesła.  Sześciu pobitych i poranionych uczestników domowej imprezy trafiło do szpitala. Napastnikom udało się uciec, trzech wciąż jest na wolności.

maczeta

Przyjaciele twoich znajomych nie zawsze są twoimi przyjaciółmi. Imprezując z nimi, możesz wylądować w szpitalu. Zwłaszcza jeśli naprawdę słabo się znacie. Tak właśnie było w przypadku uczestników imprezy w Falenicy. 39-letniego Grzegorza B. zaproszono na domowe party jako osobę towarzyszącą.

Wieczorem  zabawa rozkręciła się na dobre. Wśród uczestników Grzegorz B. dojrzał młodą kobietę, na widok której serce mocniej mu zabiło. 39-latek nie mógł się oprzeć wdziękom pięknej Agaty. Koniecznie chciał ją uwieść, ale kobieta go ignorowała. Była już związana z innym mężczyzną, z którym zresztą przyszła na imprezę. Grzegorzowi B. hormony buzowały, a może dał o sobie znać kryzys wieku średniego? Zaczepiał Agatę, obsypywał komplementami, obiecywał, że zrobi dla niej wszystko. 39-latek był natarczywy, osaczał wybrankę, a nawet szarpał ją.

W obronie kobiety stanął jej partner. Między mężczyznami doszło do awantury, którą udało się jednak w miarę szybko powstrzymać.

Późną nocą większość gości rozeszła się do domów. Agata i jej towarzysz również. Grzegorz B. nie mógł pogodzić się z tym, że wymarzona kobieta go odrzuciła, i przez pewien czas szedł za nimi. Zaczepiał kobietę na przystanku autobusowym, ale rozgoryczony wreszcie zrozumiał, że dostał kosza. Jednak kipiał ze złości. 39-latek wrócił na domowe party, tyle że już nie sam. Chwilę po tym, jak wszedł do domu, wbiegło za nim trzech zamaskowanych i uzbrojonych kolegów. Rzucili się na uczestników zabawy. W ruch poszły pięści, noże, maczety, pałki, krzesła i inne domowe przedmioty. Doszło do krwawej bijatyki…

– Funkcjonariusze z komisariatu w Wawrze zostali powiadomieni o pobiciu kilku osób tuż po tym, jak sprawcy uciekli z domu, w którym wszystko się wydarzyło – mówi komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Praga Południe. – Sześć osób zostało dotkliwie pobitych. Poszkodowanym zadano rany cięte i szarpane, niektórzy mieli połamane kończyny. Trafili oni do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców pobicia – dodaje komisarz.

Przy mężczyźnie znaleziono m.in. fałszywą legitymację służbową, a także policyjnego „lizaka” i amatorski sprzęt szpiegowski
Przy mężczyźnie znaleziono m.in. fałszywą legitymację służbową, a także policyjnego „lizaka” i amatorski sprzęt szpiegowski

Ustalenie tożsamości napastników nie jest łatwe. – Znane było imię tylko jednego z nich, mężczyzny, który uczestniczył w imprezie. Pozostali trzej sprawcy zostali przez niego przyprowadzeni pod koniec zabawy. Mężczyźni mieli kominiarki – mówi komisarz Węgrzyniak. Kryminalnym jednak udało się ustalić, kim był jeden ze sprawców. – Okazał się nim 39-letni Grzegorz B. – mówi policjantka. Kilka dni temu mężczyzna jechał taksówką. Został zatrzymany w jednej z warszawskich dzielnic. Znaleziono przy nim różne przedmioty, które mogły służyć do popełniania przestępstw, m.in. atrapę broni do złudzenia przypominającą prawdziwy pistolet, kamizelkę taktyczną, kajdanki i fałszywą legitymację służbową, a także policyjnego „lizaka” i amatorski sprzęt szpiegowski.

Policjanci przesłuchali pobite osoby, zabezpieczyli dokumentację medyczną i zgromadzili obszerny materiał dowodowy Grzegorz B. usłyszał dwa zarzuty. – Mężczyzna odpowie za pobicie i zniszczenie mienia w mieszkaniu – podkreśla komisarz. Sąd, podobnie jak prokurator, nie miał wątpliwości, że Grzegorz B. jest niebezpieczny, i zastosowali wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. – Zatrzymanie pozostałych sprawców brutalnego pobicia to kwestia czasu – zapewnia komisarz Joanna Węgrzyniak. Za pobicie grozi do trzech lat więzienia, ale kara może  się zaostrzyć, jeśli skutki napaści okażą się ciężkie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.