Nowa szefowa w urzędzie

Dołożę wszelkich starań, żeby całą swoją wiedzę wykorzystać na rzecz Otwocka – zapowiada Iwona Gawłowska, która od 4 kwietnia pracuje w urzędzie miasta na stanowisku naczelnika nowego wydziału  ochrony środowiska.

naczelnik_ochrony_środowiska

Do tej pory ochrona środowiska była połączona z wydziałem gospodarki gruntami. Jednak po wprowadzeniu przez prezydenta nowego regulaminu organizacyjnego w urzędzie miasta została wydzielona i powstał odrębny wydział. – Sprawy związane z ochroną środowiska mają coraz większą wagę i powinny być coraz bardziej dowartościowane, dlatego też w nowym schemacie organizacyjnym znalazł się wydział ochrony środowiska – informuje prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Iwona Gawłowska wygrała ogłoszony przez prezydenta konkurs na stanowisko naczelnika nowego wydziału. Jest rodowitą otwocczanką. Ma bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywała, pracując w jednostkach administracji rządowej. Ukończyła Politechnikę Warszawską na Wydziale Inżynierii Środowiska na specjalizacji zaopatrzenie w wodę, utylizacja ścieków i odpadów stałych. Dyplom uzyskała na Uniwersytecie Technicznych w Hamburgu. Swoją pracę zawodową zaczęła od stażu w Otwockim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji (teraz OPWiK), potem pracowała w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie, w Ministerstwie Środowiska, Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej oraz w Ministerstwie Gospodarki, gdzie była odpowiedzialna za Wydział odnawialnych źródeł energii i biopaliw. Przez ostatnich kilka lat od nowa budowała Departament Zasobów Wodnych w Ministerstwie Środowiska, którego była dyrektorem. Współpracowała również z Komisją Europejską w zakresie tworzenia nowego prawa oraz pozyskiwania środków unijnych dla Polski. Ostatnio pracowała na stanowisku dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Przez kilka lat była również przewodniczącą Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

– Dlaczego zdecydowała się Pani ubiegać o stanowisko naczelnika w otwockim urzędzie? – Zawsze wiedziałam, że to, czego się nauczę i to, co zdobędę gdzieś w świecie, będę chciała wykorzystać dla swojego miasta. Zrobiłam to także dla swoich dzieci, które bardzo kocham. Mogę im poświęcić teraz więcej czasu.– mówi w rozmowie z „Linią” nowa naczelnik. Wydział ochrony środowiska mieści się w budynku „C” urzędu miasta, tel. 22 779 20 01
do 6, wew.171, e-mail: srodowisko@otwock.pl

Do zadań wydziału ochrony środowiska należy:
  • wydawanie zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów, prowadzenie spraw związanych z ochroną wody, powietrza, gleby oraz ograniczeniem hałasu, wydawanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, prowadzenie spraw związanych z opieką nad bezdomnymi zwierzętami, prowadzenie spraw związanych z użytkowaniem i usuwaniem wyrobów azbestowych oraz nadzór nad realizacją programu usuwania wyrobów zawierających azbest.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.