Namierzyli garaż Maryśki

W garażu należącym do Janusza K. było ciepło i wilgotno. Marihuana miała tu idealne warunki, dlatego rosła jak na drożdżach. Policjanci znaleźli ponad 200 doniczek z dorodnymi roślinami, z których można było zrobić setki odurzających skrętów. Teraz właścicielowi garażu grozi do ośmiu lat więzienia.

marycha

To była prawdziwa plantacja! Janusz K. zajmował się nielegalnym procederem od dawna. Dlatego od jakiegoś czasu był obserwowany przez policję z Wawra. Jak się okazało, funkcjonariusze mieli rację. 41-letni mężczyzna hodował odurzające konopie indyjskie. Garaż zamienił w plantację, którą perfekcyjnie dostosował do potrzeb wymagających roślin. Równo rozstawił doniczki z krzewami, zamontował na suficie dodatkowe oświetlenie grzewcze i wentylatory, bo rośliny lubią ciepły, słoneczny i wilgotny klimat.

Janusz K. zapewnił krzakom doskonałe warunki, dzięki którym marihuana rosła jak na drożdżach. Z czasem plantacja rozrosła się do kilkuset donic. Mężczyzna wpadł przez własną chciwość. Lampy i wentylatory niezbędne do uprawy roślin pobierają mnóstwo prądu. To zwróciło uwagę elektrowni i śledczych. Policjanci z Wawra dowiedzieli się, że na posesji może znajdować się spora plantacja nielegalnych roślin.

Kilka dni temu funkcjonariusze zaczaili się na Janusza K. w pobliżu jego domu. Kiedy mężczyzna wrócił, natychmiast weszli do środka. 41-latek był tak zaskoczony policyjnym nalotem, że zaniemówił. Na miejscu policjanci poczuli charakterystyczny zapach marihuany i usłyszeli szum wentylatorów.

– Okazało się, że mężczyzna w garażu miał aż 212 doniczek z krzewami konopi indyjskich – mówi komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Praga Południe. Z takiej liczby dorodnych krzaków można zrobić setki odurzających skrętów. Ale marihuana nie trafią już na rynek. – Mężczyzna został zatrzymany, a rośliny trafiły do policyjnego laboratorium, następnie zostaną zniszczone – dodaje komisarz Węgrzyniak.

Uprawianie konopi innych niż włókniste jest przestępstwem, za które grozi do ośmiu lat więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.