Pomogli Sylwii i innym!

Mieszkańcy naszego regionu nie zawiedli! Na apel organizatorów akcji dedykowanej Sylwii Retman odpowiedziała rzesza osób. Spośród grona, które w niedzielę, 10 kwietnia przyszło do Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku, aż 233 osoby dołączyły do bazy potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
W akcję zaangażowała się nie tylko rodzina Sylwii, ale również jej przyjaciele, wolontariusze i władze Otwocka
W akcję zaangażowała się nie tylko rodzina Sylwii, ale również jej przyjaciele, wolontariusze i władze Otwocka

O akcji i problemach zdrowotnych mieszkanki Otwocka, Sylwii Retman, pisaliśmy na naszych łamach przed dwoma tygodniami. W ślad za inicjatorami akcji – rodziną, przyjaciółmi, Fundacją DKMS Polska i Urzędowi Miasta Otwocka – apelowaliśmy do naszych Czytelników o liczny udział w niedzielnej akcji rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Jak się okazało mieszkańcy naszego regionu nie pozostali obojętni na apel o pomoc dla osób chorujących na białaczkę. Efektem akcji jest dołączenie do bazy 233 osób oraz zebrane 1178 zł. Pieniądze ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia w Otwocku dołączyli do bazy Fundacji DKMS Polska. Zarejestrowanie jednego, potencjalnego, dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej kosztuje, 250 zł i pokrywane jest ze środków własnych fundacji.

– Każda zarejestrowana osoba, to szansa na nowe życie dla pacjentów dotkniętych białaczką oraz innymi chorobami krwi, którzy potrzebują przeszczepu od dawcy niespokrewnionego – podkreślają inicjatorzy akcji. Co ważne: osoby, które nie mogły uczestniczyć w otwockiej akcji, nadal mogą dołączyć do grona dawców. Można to zrobić za pomocą internetu. Wystarczy wejść na stronę http://www.dkms.pl, tam znajdziemy wszystkie niezbędne do rejestracji informacje.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:

  • Panu prezydentowi Zbigniewowi Szczepaniakowi za objęcie akcji honorowym patronatem, duży wkład i wsparcie urzędu miasta. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 Danucie Szyszko za udostępnienie szkoły w dniu akcji. Pani dyrektor Oświaty Miejskiej Edycie Rosłaniec, pani dyrektor Oświaty Powiatowej Hannie Majewskiej-Smółce za zaangażowanie oraz nagłośnienie akcji w podległych jednostkach. Pani dyrektor Żłobka Miejskiego w Otwocku Małgorzacie Freliszce, Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, harcerzom Hufca Otwockiego, pani dyrektor PMDK w Otwocku Ewie Musiejko, Warszawskiej Szkole Wyższej z siedzibą w Otwocku, parafiom dekanatu Otwock i Otwock-Kresy. Fundacji DKMS za możliwość i pomoc w zorganizowaniu takiej akcji. Sponsorom: Adamos Sebastian Ostrowski, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów z Otwocka Małego oraz firmom Sepi i Technodruk. Mediom: „Linii Otwockiej”, „Gazecie Otwockiej”, Tubie Otwockiej, Firmie MINI BUS Komunikacja Prywatna Andrzej Mosak i Tadeusz Pleskot S.J. Wójtowi gminy Sobienie-Jeziory Stanisławowi Wirtkowi oraz wszystkim osobom, firmom i instytucjom biorącym udział w organizacji i nagłaśnianiu akcji. Ogromne słowa uznania kierujemy do wolontariuszy. Dziękujemy Pani doktor Barbarze Prawdzic-Kornackiej obecnej podczas akcji, paniom pielęgniarkom: Bożenie Chyła, Henryce Grochowskiej, Zofii Pyra, Jadwidze Wicik, Jolancie Zielińskiej, rodzinie, przyjaciołom i znajomym za bezinteresowną pomoc. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy szerzyć ideę dawstwa szpiku w naszym mieście! Jednak największe ukłony należą się osobom, które zdecydowały się na zarejestrowanie w bazie potencjalnych dawców szpiku i chcą dać szansę chorującym na nowotwory krwi na powrót do zdrowia dzięki przeszczepowi. Jesteście Wielcy!!!

Inicjatorki akcji Dnia Dawcy Szpiku w Otwocku „Pomóż Sylwii i innym”
Mariola Retman, Edyta Kosk, Monika Retman

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.