Radny dyrektorem „Nukleonika”

Komisja konkursowa wybrała nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku. Będzie nim prawdopodobnie członek zarządu powiatu otwockiego minionej kadencji, a obecnie powiatowy radny Grzegorz Michalczyk (fot.).

GM

W konkursie na stanowisko dyrektora szkoły dokumenty złożyły cztery oso-by, ale dwie nie przeszły etapu rozmów z komisją konkursową. Dziewięcioosobowa komisja pod przewodnictwem Anety Bartnickiej, członka zarządu powiatu otwockiego, po przeprowadzeniu stosownego postępowania wybrała na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Grzegorza Michalczyka. Ma on zastąpić odchodzącego pod koniec sierpnia na emeryturę Henryka Matoska.

Grzegorz Michalczyk urodził się w 1970 r. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Akademii Podlaskiej Wydziału Zarządzania w Siedlcach. Nauczyciel dyplomowany, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli, doświadczony samorządowiec – sprawował mandat radnego gminy Kołbiel, następnie radnego Rady Powiatu Otwockiego (w latach 2006-2010), później, w kadencji 2010-14, był członkiem zarządu powiatu otwockiego (w zakresie jego obowiązków znalazł się m.in. nadzór nad Oświatą Powiatową). W 2014 roku został ponownie wybrany (zdobył największą w swoim Komitecie Wyborczym KWW Nasz wspólny Dom liczbę głosów) do Rady Powiatu Otwockiego.

Na razie Grzegorz Michalczyk nie chce komentować swojego powołania na stanowisko dyrektora ani mówić o planach na przyszłość. Formalnie zarząd powiatu nie powierzył mu jeszcze tego stanowiska. Zatwierdzenie wyboru komisji miało odbyć się na posiedzeniu zarządu 13 kwietnia, ale… nie doszło do skutku, bo ten punkt został zdjęty z porządku obrad.

– Na razie mamy wybór komisji, która zdecydowała, że rekomenduje na stanowisko dyrektora pana Grzegorza Michalczyka. Rzeczywiście, nie doszło do omówienia tego wyboru na posiedzeniu zarządu, ponieważ tego dnia było wiele innych tematów i jeden z członków zarządu poprosił o zdjęcie tego punktu – tłumaczy Aneta Bartnicka. – Będzie on omawiany na innym posiedzeniu zarządu, być może razem z innymi nominacjami na stanowiska dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych (otwarte są jeszcze dwa konkursy – na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku) – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.