Prawdziwy wnuczek okradł babcię

Okazała mu serce, a on odpłacił jej podłością! 38-letni wnuczek włamał się do domu swojej 85-letniej babci, kiedy ta była w szpitalu. Ukradł jej kilka tysięcy złotych oszczędności, które potem przehulał na zabawę i gry na automatach.

wnuk

Mieszkaniec gminy Osieck jest naprawdę wyrodnym wnuczkiem. Kiedy jego babcia była w szpitalu, 38-latek włamał się do jej domu. Przetrząsnął każdy zakamarek w poszukiwaniu oszczędności. Znalazł 8 tys. zł, które babcia odłożyła na czarną godzinę, oraz 400 zł należące do mieszkającej
z nią córki, opiekującej się schorowaną staruszką. Zabrał pieniądze i poszedł się zabawić. Jego ulubioną przyjemnością były gry na automatach. Ostatnio mężczyzna często grał i stracił sporo gotówki. Wierzył, że grając dalej, uda mu się odkuć. Zabrakło mu jednak pieniędzy, dlatego włamał się do domu babci i ją okradł…

Kiedy starsza pani wróciła ze szpitala, zauważyła, że ktoś buszował po domu. Szybko zorientowała się też, że zniknęły jej oszczędności. – O zdarzeniu powiadomiła funkcjonariuszy jedna z pokrzywdzonych kobiet – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Sobieniach-Jeziorach.

– 85-letnia kobieta po powrocie z placówki medycznej, w której przebywała kilka dni, chciała skorzystać ze swoich oszczędności. Okazało się, że ich nie ma – mówi st. asp. Sylwia Durlik. 62-letnia córka starszej pani również odkryła kradzież pieniędzy. Policjanci szybko ustalili, kto włamał się do domu i ukradł oszczędności kobiet. – To wnuczek 85-letniej kobiety wykorzystał nieobecność członków swojej rodziny, włamał się i zabrał łącznie 8 400 zł. Wnuczek starszej pani został już zatrzymany – dodaje st. asp. Durlik.

Skruszony 38-latek przyznał się stróżom prawa do wszystkiego. Wyznał, że pieniądze wydał na alkohol, papierosy i gry na automatach. Mieszkaniec gminy Osieck usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Aby uniknąć surowej kary, wyrodny wnuczek dobrowolnie poddał się karze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.