Lećcie na start!

Marzenia o lataniu można realizować na różne sposoby. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury już od sześciu lat zachęca, by robić to na zawodach modeli szybowców. Najbliższe już w sobotę, 23 kwietnia w „Ekonomiku”.
Zawody szybowcowe to świetna zabawa połączona z edukacją
Zawody szybowcowe to świetna zabawa połączona z edukacją

Zawody zrodziły się w pracowni modelarstwa PMDK prowadzonej przez Witolda Fitę. Nawiązują charakterem do idei zmagań olimpijskich w konkurencji szybowcowej. Jednak przede wszystkim są rodzinną imprezą, podczas której dzieci i rodzice mają okazję wspólnie wykonać modele szybowców i wziąć udział w rywalizacji.

Żeby bawić się podczas zawodów, naprawdę nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w budowaniu modeli. Imprezę polecamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży z rodzicami (nie ma ograniczeń wiekowych). Uczestnikom, którzy przyjdą bez dorosłych opiekunów, w budowie modelu pomogą starsi koledzy. Jest wprowadzony podział na kategorie wiekowe, istnieje też możliwość wzięcia udziału w kategorii rodzinnej, gdzie o wygranej decyduje suma punktów zdobytych przez wszystkich członków rodziny. Każdy zarejestrowany uczestnik zawodów na miejscu otrzyma materiały do budowy modelu oraz numer i kartę startową. Należy zabrać ze sobą obuwie sportowe na zmianę.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są on line – formularz dostępny jest na stronie http://www.pmdk-otwock.pl.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku, ul. Marii Konopnickiej 3 (sala gimnastyczna, wejście z prawej strony budynku), sobota, 23.04, godz. 10, wstęp 5 zl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.