Napadł z nożem na kierowcę

Zaufał fałszywemu policjantowi, bo chciał odzyskać swój samochód, który niedawno został odholowany na prawdziwy policyjny parking. Przestępca przystawił do twarzy 53-latka nóż i groził, że go zabije, jeśli natychmiast nie wysiądzie z auta. Otwoccy kryminalni dopadli już bandytę.
Fałszywemu policjantowi za rozbój grozi nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu
Fałszywemu policjantowi za rozbój grozi nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu

Niedawno 53-letni mieszkaniec Józefowa stracił samochód. Mocno wysłużone daewoo tico zostało odholowane na policyjny parking. Mężczyzna miał jeszcze drugie auto – volkswagena, ale koniecznie chciał odzyskać leciwe tico. Kilka dni temu, kiedy wracał do domu, spotkał znajomego. Ten zaprosił go do mieszkania na zakrapiane alkoholem spotkanie. Podczas imprezy pojawili się kolejni goście. Po wypiciu kilku kieliszków 53-latkowi rozwiązał się język. Zaczął narzekać, że odholowano mu ulubiony samochód i że chce go odzyskać. Jeden z uczestników imprezy przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Obiecał, że pomoże mu szybko odebrać tico z parkingu, że uda się to jeszcze dziś.

Naiwny mężczyzna uwierzył fałszywemu policjantowi. Obydwaj wsiedli do volkswagena 53-latka. Pojechali pod jego dom, skąd mieszkaniec Józefowa wziął 300 zł. Pieniądze  za holowanie auta z policyjnego parkingu przekazał nowemu znajomemu. Potem obydwaj ruszyli po stare tico. Fałszywy policjant miał jednak inne zamiary. Kilka kilometrów dalej zaatakował 53-latka nożem i zagroził, że go zadźga, jeśli natychmiast nie wysiądzie z samochodu. Przerażony mężczyzna bez wahania wyskoczył z auta, a przestępca odjechał z piskiem opon w siną dal.

Napadnięty mężczyzna powiadomił stróżów prawa, którzy od razu trafili na trop fałszywego policjanta.

– Już po kilku godzinach otwoccy kryminalni odnaleźli zarówno poszukiwanego 40-letniego mieszkańca Józefowa, jak i volkswagena wartego około 6 tys. zł – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Fałszywemu policjantowi za rozbój grozi nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.