Podaruj książeczkę dla Oleńki

Ola Boreczek w swoim króciutkim życiu przeszła bardzo wiele. Rozpoznano u niej ostrą białaczkę szpikową. Walka z chorobą jest jednak kosztowna. Dlatego organizatorzy akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” zorganizowali dla niej akcję. Możesz pomóc 1,5-rocznej Oleńce. Wystarczy podarować książeczkę z bajkami, która potem zostanie sprzedana na kiermaszu.
Mimo choroby Oleńka jest cudowna, pogodna i bije od niej blask, który dodaje rodzicom siły, wiary i nadziei
Mimo choroby Oleńka jest cudowna, pogodna i bije od niej blask, który dodaje rodzicom siły, wiary i nadziei

Rodzice małej Oli płakali ze szczęścia, kiedy urodziła im się córeczka. Jednak ich radość nie trwała długo. Kilka miesięcy później usłyszeli od lekarzy druzgocącą diagnozę.

– Nasza córeczka zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Świat na chwilę nam się zawalił, ale nie straciliśmy nadziei, że uda się wygrać z chorobą – mówią rodzice dziewczynki, Justyna i Robert. Rozpoczęła się walka o życie  Oleńki. Większość swojego życia spędza w szpitalu, gdzie przeszła wiele bolesnych badań i zabiegów, w tym chemioterapię. – Niedawno nasza iskierka skończyła naświetlania. Teraz zaczęła przyjmować serię zastrzyków. To trudna terapia, ale jesteśmy z córeczką cały czas. Mimo choroby Oleńka jest cudowna, pogodna, często uśmiecha się i bije od niej blask, który dodaje nam siły, wiary i nadziei – mówią przez łzy rodzice dziewczynki. Oleńka zaczęła mówić pierwsze słowa, a nawet odrastają jej włoski, co dobrze rokuje na przyszłość.

Dziewczynka przyjmuje już zastrzyki, które kosztują miesięcznie 2,5 tys. zł (szacunkowy roczny koszt to 30 tys. zł).

Z pomocą dziewczynce przyszli organizatorzy akcji charytatywnej „Nie bądź sknera, kup pampera”, w której od dwóch lat uczestniczą m.in. Czytelnicy „Linii Otwockiej”. – Teraz rozpoczęliśmy akcję „Książeczka na Dzień Dziecka” – mówi Kinga Błaszczyk, współorganizator akcji na rzecz Oli i akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”. – W tym roku pomagamy maleńkiej Oleńce. W połowie kwietnia w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Józefowie zorganizowaliśmy dla niej akcję krwiodawstwa, w której uczestniczyło 59 osób. Każda z nich oddała po 450 ml krwi. To bezcenna pomoc, bo dziewczynka raz w miesiącu musi mieć przetoczoną krew – tłumaczy Kinga Błaszczyk.

Obecnie – od 18 kwietnia – zbierane są książeczki dla dzieci (nowe i używane), które potem zostaną sprzedane na kiermaszach. – Apelujemy o przyłączenie się do akcji. Niemal w każdym domu są książeczki z bajkami, które nie są już czytane przez dzieci czy wnuki. Ten drobny podarunek może dać małej Oli szansę na życie – podkreślają rodzice dziewczynki i organizatorzy akcji.

Jak pomóc?

Wystarczy przekazać jedną lub kilka książeczek dla dzieci (nowe i używane, ale w dobrym stanie). Zbiórka jest w kilku punktach:

 • Żłobek i Przedszkole – ul. Poezji 19, Falenica (pon.-pt., godz. 7-18)
 • Przedszkole – ul. Mickiewicza 35, Józefów (pon.-pt., godz. 7-18)
 • Poradnia Dziecięca – ul. Andriollego 40/16, Otwock (pon.-pt. 15-20)
 • Biuro konsultingowe – ul. Puławska 228/29, Warszawa (obok stacji Metra Wilanowska; pon.-pt. 9-17)

Jest również możliwość przekazania książeczek na rzecz Oli w kilku szkołach. Zbiórkę prowadzą uczniowie w:

 • Gimnazjum nr 1 – ul. Leśna 39, Józefów
 • Gimnazjum nr 3 – ul. Kościuszki 28, Otwock
 • Szkoła Podstawowa nr 4 – ul. Szkolna 31, Otwock

Zebrane książeczki zostaną sprzedane na festynach. Nie zostaną one jednak wycenione – kupujący sam zdecyduje o tym,
ile chce zapłacić za książeczkę. Gdzie i kiedy będzie można je kupić?

 • W sobotę, 28 maja podczas festynu z okazji Dnia Dziecka na parkingu przy Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Długiej 44 w Józefowie.
 • W czwartek, 5 czerwca podczas finału Festiwalu Otwartych Ogrodów na Skwerze im. św. Jana Pawła II w Józefowie.

One thought on “Podaruj książeczkę dla Oleńki

 • 27 kwietnia 2016 o 08:44
  Permalink

  Chemia tylko przyspieszy śmierć dziecka. Polehttps://www.youtube.com/watch?v=lztVGJ3ieegcam:

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.