Poszerzą Wał Miedzeszyński

Kolejna kluczowa inwestycja drogowa w Wawrze nabiera tempa. Do 2018 r. Wał Miedzeszyński ma zostać poszerzony w rejonie planowanej Południowej Obwodnicy Warszawy. O szczegółach projektu będzie można podyskutować podczas spotkania informacyjnego w środę, 27 kwietnia. Mieszkańców zaprasza na nie Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

wałałał

Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę o godz. 17.30 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 3 „Dom na Trakcie” przy ul. Trakt Lubelski 40. Drogowcy przedstawią projekt przebudowy Wału Miedzeszyńskiego na odcinku od ronda z Traktem Lubelskim do węzła w rejonie ul. Ogórkowej, gdzie będzie przebiegała przyszła Południowa Obwodnica Warszawy (trasa S2). Obwodnicę wybuduje w najbliższych latach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – „Linia” pisała o tym wielokrotnie.

Aby obwodnica nie stanęła w przyszłości w korkach, drogowcy muszą poszerzyć Wał Miedzeszyński. Obecnie ma on po dwa pasy ruchu w każdą stronę od mostu do ronda, na którym krzyżuje się z Traktem Lubelskim w Wawrze. Jednak za rondem w stronę Otwocka droga zwęża się do jednojezdniowej. Właśnie w tym miejscu kierowcy jadący od strony powiatu otwockiego stają w gigantycznych korkach. Po poszerzeniu Wał Miedzeszyński ma mieć dwa pasy ruchu w każdym kierunku, chodniki i obustronne, dwukierunkowe ścieżki rowerowe.

Drogowcy podkreślają, że przebudowa powinna zakończyć się do 2018 r., bo wtedy planowana trasa S2 przetnie Wawer. Prace rozpoczną się już niedługo i mają być skoordynowane z robotami przy Południowej Obwodnicy Warszawy, bo Wał w pewnym sensie zostanie „doczepiony” do obwodnicy.

Przebudowa Wału ma kosztować prawie 50 mln zł. Większość wydatków pokryje Unia Europejska, która dofinansuje inwestycję w 85 proc. Z europejskiej kasy wpłynie na przebudowę kolejnego etapu poszerzenia drogi ok. 47 mln zł.

Do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych wpłynęły cztery oferty od firm zainteresowanych inwestycją, ale tylko jedna zaproponowała cenę na miarę możliwości finansowych miasta. ZMID weryfikuje oferty i niebawem zdecyduje, z kim podpisze umowę. Zanim to nastąpi, mieszkańcy Wawra mogą w środę zapoznać się z projektem przebudowy podczas spotkania z drogowcami. – Będzie to okazja do dyskusji na temat proponowanych rozwiązań projektowych – podkreśla Agata Choińska z zarządu miejskich inwestycji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.