Kolizja radioaktywnej furgonetki

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło na drodze krajowej nr 50 na wysokości Sobiekurska w gminie Karczew. Furgonetka przewożąca materiały radioaktywne uderzyła w tył volkswagena. Do akcji wkroczyła jednostka chemiczna straży pożarnej.

Do kolizji doszło w niedzielę, 17 kwietnia około godz. 9. Kierowca samochodu dostawczego marki Peugeot uderzył w tył volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że osobówka staranowała barierki i wylądowała na poboczu. Natomiast furgonetka oznaczona symbolem promieniowania miała niewielkie uszkodzenia, ale z auta wyciekały płyny.

– Istniało zagrożenie, że rozszczelniły się pojemniki z materiałami radioaktywnymi. Kierowca przewoził molibdenian sodu i iryd, które mają zastosowanie w medycynie – mówi bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej. – Dlatego trasa została zamknięta i wyznaczono bezpieczną strefę – podkreśla strażak.

Do akcji wkroczyła policja, która zabezpieczyła teren i wyznaczyła objazdy. Na miejsce wezwano grupę chemiczną z Warszawy.

– Strażak za pomocą aparatu pomiarowego zmierzył skalę promieniowania, ale wynik był w normie. Na szczęście pojemniki z materiałami radioaktywnymi nie uległy rozszczelnieniu – podkreśla bryg. Tuszowski. Pojemniki z niebezpieczną substancją zostały przeniesione do auta zastępczego i odwiezione. Droga nr 50 była zablokowana w obu kierunkach przez prawie trzy godziny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.