Padł śmieciowy rekord!

Osiem pełnych śmieci kontenerów i czysta okolica – to efekt zorganizowanej przez radnych akcji sprzątania Otwocka, do której włączyli się mieszkańcy.

sprzatanie04

Akcja sprzątania miasta po zimie odbyła się w Otwocku po raz drugi. W tym roku udało się zebrać więcej śmieci i więcej osób wzięło w niej udział.
W sobotę, 16 kwietnia w siedmiu rejonach Otwocka do godz. 15 śmieciami zapełniono osiem kontenerów. W Jabłonnie potrzebny był dodatkowy kontener, bo rąk do pracy nie brakowało, a było też co sprzątać. W sumie zebrano aż 44 tony śmieci (rok temu 40 ton). Ale na tym nie koniec, bo w sobotę, 23 kwietnia pozimowe porządki odbyły się w Wólce Mlądzkiej w okolicy szkoły i rzeki Świder.

Razem z mieszkańcami sprzątali radni: Monika Kwiek, Małgorzata Nowak, Jarosław Margielski, Krzysztof Kłósek, Jakub Kosiński, Jarosław Łakomski, Andrzej Sałaga, Marek Leśkiewicz i Przemysław Bogusz – pomysłodawca akcji.

– Bardzo dziękuję wszystkim radnym i mieszkańcom, którzy włączyli się do akcji, a także Andrzejowi Hałaczkiewiczowi, naczelnikowi wydziału gospodarki komunalnej, który wsparł nas ze strony urzędu miasta. Jeśli chcemy zmieniać Otwock, zadbajmy przede wszystkim o to, aby był czysty. Po swojej dzielnicy widzę, że wspólne sprzątanie ma także wymiar wychowawczy. Ci, którzy wcześniej wyrzucali śmieci gdzie popadnie, teraz – widząc sprzątających sąsiadów – zmieniają swoje nawyki, zaczynają się zastanawiać. W miejscach, gdzie sprzątaliśmy również w ubiegłym roku, teraz śmieci było zdecydowanie mniej – mówi radny Przemysław Bogusz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.