Majowa jutrzenka

3maj

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczcimy na różne sposoby. Będzie oficjalnie, koncertowo, a nawet paradnie.

Otwock

  • W stolicy powiatu uroczystości rozpoczyną się o godz. 9.15 zbiórką pod kościołem pw. Św. Wincentego á Paulo, gdzie o 9.30 odbędzie się msza z udziałem pocztów sztandarowych. Następnie wszyscy, jak co roku, przejdą na ulicę Kościuszki, pod obelisk Marszałka Piłsudskiego. Zazwyczaj na tym obchody w Otwocku się kończyły, jednak w tym roku, jubileuszowym, zaplanowano też okolicznościowe spotkanie w parku miejskim, gdzie odbędą się pokaz umiejętności strzeleckich, przyrzeczenie strzeleckie i turniej strzelania z wiatrówki dla dzieci i dorosłych. Start o godz. 12.

Kościół św. Wincentego à Paulo, godz. 9.30 i park miejski, godz. 12

Józefów

  • Tu obchody uświetni miejsko-parafialny chór Schola Cantorum Maximilianum, działający niezmiennie przy kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie-Błotach. Jest on prowadzony od 1987 roku przez Zbigniewa Siekierzyńskiego (założycielem grupy był Gabriel Sosnowski). To pewna marka, a lista jego sukcesów jest bardzo długa. Jego śpiewacy występowali przed Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI. Podczas koncertu zatytułowanego „Witaj majowa jutrzenko” z pewnością usłyszymy pieśni legionów, powstańczych, wojennych, nie zabraknie zapewne i niespodzianek.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl, wtorek, 3.05, godz. 19, wstęp wolny

Celestynów

  • W kościele parafialnym odbędzie się msza w intencji ojczyzny, potem nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem „Dziesięciolecia niepodległości”. Na finał zaplanowano koncert patriotyczny w wykonaniu warszawskich artystów estradowych i teatralnych – Jolanty Fijałkowskiej i Stanisława Banasiuka.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pl. Kard. Wyszyńskiego 3, godz 10.30.

Karczew

  • Zbiórka grup sztandarowych zaplanowana została na godz. 11.30 przed budynkiem OSP, skąd zebrani przemaszerują do kościoła pw. św. Wita
    w asyście Orkiestry Dętej OSP oraz tambourmajorek. Msza w intencji ojczyzny rozpocznie się w samo południe. Po niej nastąpi tradycyjna uroczystość patriotyczna pod pomnikiem ,,Orła Białego”,  prowadzona przez uczniów Zespołu Szkół. Na finał odbędzie się okolicznościowy koncert Orkiestry Dętej pod siedzibą OSP.

Rynek Zygmunta Starego, godz. 11.30

Wiązowna

  • W kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Gliniance odbędą się msza i występy artystyczne dzieci oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance. Głównym punktem części artystycznej będzie występ śpiewaka, Sebastiana Adamczyka.

Kościół pw. św. Wawrzyńca, Glinianka, ul. Wawrzyniecka 149, godz. 12.45

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.