Miasto się buduje

Sezon na inwestycje rozpoczęty! Na otwockie drogi wyruszyły koparki i uzbrojone w łopaty ekipy budowlane. Nudzić się nie będą, bo radni wpisali do budżetu Otwocka około 100 inwestycji, których realizacja będzie kosztować około 16 mln zł.
Ulica Gałczyńskiego nareszcie będzie wyłożona kostką, o co prosili ieszkańcy
Ulica Gałczyńskiego nareszcie będzie wyłożona kostką, o co prosili mieszkańcy

Pierwsze prace już się zaczęły. Trwa budowa ulicy Sołeckiej, która na odcinku od ul. Okrzei do ul. Tysiąclecia zostanie wyłożona betonową kostką. W ubiegłym tygodniu ruszyły też roboty w ul. Gałczyńskiego. O jej utwardzenie mieszkańcy okolicznych domów walczyli już od kilku lat. Teraz zamiast kurzu i piachu będą mieli estetyczną kostkę. W najbliższych tygodniach ekipy budowlane pojawią się też na ulicy Giżyckiej (realizowany będzie II etap prac) i na ulicy Pogodnej, gdzie powstaną chodniki. A potem budowlańcy przeniosą się na ul. Mazowiecką, gdzie zaplanowano wykonanie jezdni z kostki betonowej na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Jasnej.

– W maju odbędzie się przetarg na remont ul. Poniatowskiego – informuje Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Ta dziurawa jak ser ulica zostanie nareszcie wyremontowana. Powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa oraz nowe miejsca parkingowe na odcinku od ul. Andriollego do ul. Filipowicza.

Do końca zbliża się też remont parkingów na terenie urzędu miasta. Po otwarciu nowego budynku teatru im. Jaracza w czasie przedstawień z tych miejsc parkingowych będą mogli korzystać nie tylko urzędnicy, ale także zwykli mieszkańcy.

2 komentarze do “Miasto się buduje

 • 30 kwietnia 2016 o 13:39
  Permalink

  Szanowni Mieszkańcy Otwocka, potwierdzamy niniejsze informacje. Nasze miasto wreszcie zaczyna być coraz piękniejsze i na swoje 100 urodziny będzie błyszczeć swoim urokiem na chwałę i dumę otwocczan – Radni Miasta Otwocka Marek Leśkiewicz i Dariusz Krzysztof Kosyła

  Odpowiedz
 • 8 maja 2016 o 01:15
  Permalink

  Po wielu latach syfu dalsze zamiatanie śmieci pod dywan- kilka wybrukowanych marnym materiałem ulic, podlewanie cienką warstwą dziurawej ulicy to na długo nie poprawi wyglądu tego umierającego miasta

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.