Hala przed czasem

Podstawówka w Malcanowie rośnie jak na drożdżach. Budowlańcy uwijają się jak w ukropie, żeby jak najszybciej zakończyć remont i rozbudowę szkoły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, to już po nowym roku uczniowie na WF-ie będą ćwiczyć we własnej hali sportowej.
Już w przyszłym roku szkolnym dzieci uczące się w Malcanowie  będą mogły korzystać z nowoczesnej hali sportowej
Już w przyszłym roku szkolnym dzieci uczące się w Malcanowie będą mogły korzystać z nowoczesnej hali sportowej

W Szkole Podstawowej w Malcanowie na razie uczą się tylko najmłodsze dzieci. Jednak od września placówka będzie już działała „pełną parą”. W każdym roczniku powstaną po dwie klasy i dwa oddziały zerówek. W sumie szkoła będzie mogła przyjąć około 350 dzieci, a ich edukacja odbywać się będzie w trybie jednozmianowym.

Modernizację i rozbudowę szkoły zaplanowano w trzech etapach. I chociaż o około 200 tys. zł obcięto dotacje na tę inwestycję, gmina stara się ukończyć ją jak najszybciej. Obecnie realizowane są dwa etapy jednocześnie, czyli budowa nowego skrzydła oraz hali sportowej. – Mimo że umowę z wykonawcą mamy podpisaną do końca kwietnia 2017 roku, to z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że budowę hali i nowego skrzydła powinniśmy zakończyć jeszcze w tym roku. W styczniu powinny się odbyć odbiory techniczne i już w drugim semestrze dzieci najprawdopodobniej będą mogły korzystać z hali – mówi zastępca wójta Wiązowny Tomasz Kostyra. Jak zapewniają władze gminy, z hali będą mogli korzystać także mieszkańcy okolicznych miejscowości, oczywiście w określonych godzinach i pod pewnymi warunkami.

Podstawówka w Malcanowie będzie najnowocześniejszą szkołą w gminie Wiązowna, a być może i w całym powiecie otwockim. We wrześniu wraz z pozostałymi oddziałami szkolnymi zostaną oddane do użytku także zaplecze kuchenne, biblioteka dla dzieci i mieszkańców oraz pracownie tematyczne, w tym sala komputerowa. Będą też specjalne sale dla najmłodszych uczniów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.