Fontanna tańczy na skwerze

Na skwerze im. św. Jana Pawła II znów jest radośnie i kolorowo. Po zimowej przerwie wznowiono pokazy jedynej w powiecie tańczącej fontanny. Mieszkańcy sami wybrali nowe utwory, do których zaprogramowano siłę uderzeń wody oraz grę świateł. Widowisko będzie można oglądać codziennie do końca września.

Pierwszy w tym roku pokaz odbył się w sobotę, 23 kwietnia. Organizatorzy zaplanowali inaugurację fontanny na godz. 20, ale trzeba było poczekać kilka minut na zapadnięcie zmroku, by uzyskać zamierzony efekt. To oczekiwanie mało komu się jednak dłużyło, bo tego dnia urząd miasta przygotował dla mieszkańców dodatkowe atrakcje. Wolontariusze z józefowskiego gimnazjum rozdawali dzieciom kolorowe balony, każdy mógł też spróbować darmowej waty cukrowej.

Gdy wreszcie rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, trysnęła woda i rozbłysły kolorowe światła, okrzykom zachwytu nie było końca. Dzieciarnia usadowiona na specjalnie przygotowanych wokół fontanny karimatach na przemian albo otwierała buzie w niemym zachwycie, albo podrywała się do skoków i tańców w rytm muzyki. Widowisko podobało się także dorosłym, co można było wnioskować ze wspólnego śpiewania utworów („Tyle słońca w całym mieście”) albo wybijania rytmu muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Oprócz tych utworów fontanna tańczy jeszcze do kompozycji „Storm” Vanessy Mae i „Happy” Pharella Williamsa.

Trzeba przyznać, że idealna synchronizacja dynamicznej, optymistycznej muzyki, siły uderzeń wody i kolorowych diod pozostawia naprawdę niezapomniane wrażenie. Kto nie wierzy, może się o tym przekonać osobiście. Pokazy podświetlanej, tańczącej fontanny można podziwiać w maju
i wrześniu o godz. 14 i 21, a w czerwcu, lipcu i sierpniu o godz. 14 i 21.30.

One thought on “Fontanna tańczy na skwerze

  • 10 maja 2016 o 08:10
    Permalink

    Właśnie jest informacja że pokazy są od maja i ludzie przyjeżdżają czekają z dziećmi do 21 a tu okazuję się że nie ma i każdy zastanawia się dlaczego przecież jest ogłoszenie że w maju o 21 a jak się okazuję pokazy wznowione od 10 maja oczywiście żadnej informacji takiej nie ma tylko małe ogłoszenie na domu kultury w Józefowie które Pani jedna z oczekujących zauważyła przypadkiem. Porażka

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.