Rajd na 100-lecie

Mamy dobrą wiadomość dla fanów rajdów samochodowych. Z okazji 100-lecia miasta w listopadzie  taka impreza sportowa o randze ogólnopolskiej ma odbyć się w Otwocku.
Na odcinek specjalny Rajdu Warszawskiego do Otwocka ściągały tłumy. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i od wielu lat ta impreza w naszym pięknym mieście już nie gości...
Na odcinek specjalny Rajdu Warszawskiego do Otwocka ściągały tłumy. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i od wielu lat ta impreza w naszym pięknym mieście już nie gości…

Rajd na 100-lecie Otwocka, w którym fani motoryzacji będą mogli spróbować swoich sił, ma zostać zorganizowany w formule konkursowej jazdy samochodem. – To krótka próba przejazdu po placu między pachołkami. Za ich potrącenie są punkty karne. Próbę trzeba przejechać jak najszybciej – mówi radny Krzysztof Kłósek, pomysłodawca rajdu.

Organizatorem imprezy ma być Automobil Klub Rzemieślnik. Miasto ma wskazać trzy miejsca, takie jak teren pod parking lub utwardzone place, w których odbędą się poszczególne próby. Nie będzie konieczności zamykania na ten czas ulic. – Jest to impreza dla amatorów. Nam nie zależy na rozwijaniu wysokich prędkości, wręcz przeciwnie, jest to próba zręcznościowa. To także nauka bezpiecznej jazdy – mówi w rozmowie z „Linią” Radosław Chrzanowski z Automobil Klub Rzemieślnik.

Impreza ma się odbyć się 19 albo 20 listopada, tuż przed organizowanym w Warszawie Rajdem Barbórka. Istnieje więc szansa, że do Otwocka przyjedzie ponad 50 zawodników, żeby potrenować. Całkowity koszt imprezy to ok. 20 tys. zł. Połowę pokrywa Automobil Klub Rzemieślnik, a resztę miasto. Jak tylko rada miasta przeznaczy na ten cel środki w budżecie, rajd zostanie wpisany do tegorocznego kalendarza Polskiego Związku Motorowego. Komisja kultury i sportu już poparła taki wniosek złożony przez radnego Kłóska.

Konkursowa Jazda Samochodem

  • Impreza samochodowa o charakterze otwartym dla kierowców nieposiadających licencji sportów samochodowych. W odrębnej kategorii „gość” dopuszcza się udział innych zawodników licencjonowanych i klasyfikowanych. Do startów dopuszczane są samochody mające homologację drogową i aktualne badanie techniczne. Nie są wymagane odzież sportowa, klatki bezpieczeństwa, pasy wielopunktowe czy systemy gaśnicze. Jedynym dodatkowym wymogiem jest posiadanie kasku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.