Rajd na 100-lecie

Mamy dobrą wiadomość dla fanów rajdów samochodowych. Z okazji 100-lecia miasta w listopadzie  taka impreza sportowa o randze ogólnopolskiej ma odbyć się w Otwocku.
Na odcinek specjalny Rajdu Warszawskiego do Otwocka ściągały tłumy. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i od wielu lat ta impreza w naszym pięknym mieście już nie gości...
Na odcinek specjalny Rajdu Warszawskiego do Otwocka ściągały tłumy. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i od wielu lat ta impreza w naszym pięknym mieście już nie gości…

Rajd na 100-lecie Otwocka, w którym fani motoryzacji będą mogli spróbować swoich sił, ma zostać zorganizowany w formule konkursowej jazdy samochodem. – To krótka próba przejazdu po placu między pachołkami. Za ich potrącenie są punkty karne. Próbę trzeba przejechać jak najszybciej – mówi radny Krzysztof Kłósek, pomysłodawca rajdu.

Organizatorem imprezy ma być Automobil Klub Rzemieślnik. Miasto ma wskazać trzy miejsca, takie jak teren pod parking lub utwardzone place, w których odbędą się poszczególne próby. Nie będzie konieczności zamykania na ten czas ulic. – Jest to impreza dla amatorów. Nam nie zależy na rozwijaniu wysokich prędkości, wręcz przeciwnie, jest to próba zręcznościowa. To także nauka bezpiecznej jazdy – mówi w rozmowie z „Linią” Radosław Chrzanowski z Automobil Klub Rzemieślnik.

Impreza ma się odbyć się 19 albo 20 listopada, tuż przed organizowanym w Warszawie Rajdem Barbórka. Istnieje więc szansa, że do Otwocka przyjedzie ponad 50 zawodników, żeby potrenować. Całkowity koszt imprezy to ok. 20 tys. zł. Połowę pokrywa Automobil Klub Rzemieślnik, a resztę miasto. Jak tylko rada miasta przeznaczy na ten cel środki w budżecie, rajd zostanie wpisany do tegorocznego kalendarza Polskiego Związku Motorowego. Komisja kultury i sportu już poparła taki wniosek złożony przez radnego Kłóska.

Konkursowa Jazda Samochodem

  • Impreza samochodowa o charakterze otwartym dla kierowców nieposiadających licencji sportów samochodowych. W odrębnej kategorii „gość” dopuszcza się udział innych zawodników licencjonowanych i klasyfikowanych. Do startów dopuszczane są samochody mające homologację drogową i aktualne badanie techniczne. Nie są wymagane odzież sportowa, klatki bezpieczeństwa, pasy wielopunktowe czy systemy gaśnicze. Jedynym dodatkowym wymogiem jest posiadanie kasku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.