Kup bilet, zostaw auto

Obsługa parkingu na terenie szpitala przy ul. Batorego będzie w pełni zautomatyzowana. Elektroniczny system wydawania biletów parkingowych zacznie obowiązywać od połowy maja. Ma on przynieść wymierne korzyści, zwłaszcza finansowe, Powiatowemu Centrum Zdrowia.

pcz

Jeśli będziesz chciał skorzystać ze szpitalnego parkingu, wystarczy, że podjedziesz do szlabanu, pobierzesz bilet, a barierka automatycznie się otworzy. Dopiero przy wyjeździe zapłacisz w automacie za czas parkowania. Należność będziesz mógł także uregulować, korzystając z karty płatniczej.

Taki elektroniczny system zastąpi zatrudnionych ludzi pracujących do tej pory przy obsłudze parkingu. Aby go wprowadzić, najpierw musiał zostać poszerzony wjazd do szpitala od strony ul. Batorego. System ma zacząć działać już od 15 maja. W ubiegłym tygodniu został odebrany, a od 1 maja jest w fazie testów. Opłaty za parkowanie pozostaną na tym samym poziomie.

Pierwsze 20 minut postoju jest bezpłatne, a każda rozpoczęta godzina to koszt 2 zł. Można też wykupić abonament miesięczny w cenie 25 zł. Opłaty parkingowe obowiązują też pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia.

Wprowadzenie elektronicznego systemu parkowania ma zwiększyć wpływy PCZ z tego tytułu. Spółka nie będzie już ponosić kosztów zatrudnienia czterech osób, które dotychczas obsługiwały parking. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowane pomieszczenie przy bramie wjazdowej, czyli tzw. stróżówka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.