Wyjątkowo twardy glina

Ma na koncie wiele spektakularnych akcji zakończonych sukcesem! Wsadził za kraty bandytów, którzy siali postrach wśród mieszkańców powiatu otwockiego. Asp. sztab. Dariusz Szopa to twardy glina z wieloletnim doświadczeniem kryminalnym. Teraz to on zaprowadzi nowe porządki w gminie Wiązowna.

szopen

Na służbie jest już od 25 lat, ale jeszcze nie ma zamiaru iść na emeryturę. Asp. sztab. Dariusz Szopa z dumą nosi policyjny mundur. To typ twardego i wytrwałego gliny, w którym nietrudno odnaleźć podobieństwo do filmowego „Brudnego Harry`ego”. On też brał udział w wielu spektakularnych akcjach i postawił przed wymiarem sprawiedliwości niejednego zuchwałego bandytę.

Asp. sztab. Szopa zaczynał służbę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Potem został przeniesiony do komisariatu w Karczewie, gdzie prowadził dochodzenia. Po czterech latach ponownie wrócił do kryminalistyki w otwockiej komendzie. Ten policjant ma jednak „szósty zmysł” pomagający w tropieniu bandytów, dlatego przełożeni uznali, że powinien walczyć z przestępczością gospodarczą i korupcją. – Przez 12 lat zajmowałem się sprawami gospodarczymi, niemal od początku powstania takiego referatu – mówi asp. sztab. Szopa.

Po latach wzorowej służby powiatowy komendant docenił jego doświadczenie i zaangażowanie. 0Dlatego uznał, że będzie idealnym szefem posterunku w Wiązownie. To stanowisko asp. sztab. Szopa objął 18 kwietnia. – Nie wahałem się. Przyjąłem propozycję, bo nie mogę pozwolić, aby przestępcy się tu panoszyli i zakłócali spokój mieszkańcom – mówi nowy szef posterunku w Wiązownie. – Doskonale znam ten teren z wcześniej prowadzonych akcji. Mój poprzednik, asp. Radosław Tomaszewski, skutecznie walczył z przestępcami. Ukrócił wiele ich nielegalnych interesów. Dlatego będę nie tylko kontynuował jego pracę w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa, ale również udoskonalał jego metody działania. Zrobię porządek z przestępcami! – zapowiada stanowczo.

Asp. sztab. Szopa nie ukrywa, że liczy na dalsze zaangażowanie policyjnego zespołu, oraz dobrą współ-pracę z lokalnymi władzami. – Mam nadzieję, że zachowamy ponadnormatywne patrole, dzięki którym mieszkańcy czują się bezpieczniej – podkreśla nowy szef posterunku w Wiązownie. Wsparciem dla policjantów byłby też sprzęt, który ułatwi im codzienną pracę. – Nasz sprzęt biurowy jest mocno eksploatowany, np. drukarka, która czasami pracuje non stop. Dlatego nowa  bardzo ułatwiłaby mojemu zespołowi służbę – mówi asp. sztab. Szopa.

Poprzedni komendant, asp. Radosław Tomaszewski, z sukcesami kierował posterunkiem w Wiązownie przez prawie dwa lata. W tym czasie przechytrzył niejednego bandziora – o policyjnych akcjach „Linia” pisała wiele razy.  Jednak kilka dni temu oficjalnie asp. Tomaszewski pożegnał się
z otwocką komendą. Niedawno wygrał konkurs i od maja obejmie nowe stanowisko – będzie komendantem komisariatu policji w Konstancinie-Jeziornie (powiat piaseczyński).

– Ze łzą w oku odchodzę z posterunku w Wiązownie – mówi asp. Tomaszewski. – Dziękuję za owocną współpracę z obecnymi samorządami, dzięki czemu posterunek w Wiązownie wzbogacił się o nowoczesny radiowóz, a na ulicach jest więcej patroli w ramach służby ponadnormatywnej. Znalazły się również dodatkowe pieniądze na premie dla pracujących tutaj policjantów. Ich wysiłek i zaangażowanie w służbę są godne podziwu. Dlatego bardzo im dziękuję za to, że wspierali mnie w działaniach i dbali o bezpieczeństwo w gminie Wiązowna – podkreśla asp. Tomaszewski.

Gratulujemy obydwu policjantom i życzymy im sukcesów oraz wytrwałości w dalszej służbie!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.