Parking na tarasie

Radni mają pomysł, jak zwiększyć liczbę miejsc do parkowania w centrum miasta. Chcą zaadaptować trawniki, które obecnie i tak są rozjeżdżane przez auta. W ten sposób nowe parkingi przybędą przy ul. Karczewskiej, w miejscu tarasu przed sklepem „Adria”, i ul. Wawerskiej.

trawa

Problem z miejscami parkingowymi w centrum miasta jest ogromny. Samochody często stoją na pasach zieleni. Zdaniem radnych pora zaadaptować je na parkingi, bo zielono i tak tam nigdy nie będzie. Dodatkowo ma być wykorzystany także teren tarasu przed sklepem „Adria”. Grunt ten jest własnością miasta. – Po zburzeniu tego tarasu można stworzyć koncepcję budowy parkingu w tym miejscu – proponuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Podobna sytuacja jest przy ul. Wawerskiej. – Jeżeli powiat w tym roku będzie remontował tę ulicę, to nie widzę przeciwwskazań, żeby miasto wsparło go finansowo, jeśli zabraknie środków na zakup materiałów, np. kostki eko. Pozwoli to na uporządkowanie pobocza ul. Wawerskiej od ronda Sybiraków do zajezdni autobusowej. Tam brakuje miejsc postojowych, samochody i tak parkują na pasie zieleni. Jeżeli powiat przystąpi do remontu tej ulicy, to wcześniej porozmawiajmy z władzami, żeby kompleksowo rozwiązać ten problem – apelował Margielski do wiceprezydenta Piotra Stefańskiego, który ma zająć się sprawą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.