Powrót Orlenu?

Jednych to ucieszy, innych pewnie zmartwi lub zdenerwuje – jest szansa, że jeszcze w tym roku ruszy budowa stacji paliw na ul. Poniatowskiego w Otwocku.
Nowa stacja, o ile powstanie, ma się znajdować bardziej  w głębi, w miejscu dzisiejszego punktu LPG
Nowa stacja, o ile powstanie, ma się znajdować bardziej w głębi, w miejscu dzisiejszego punktu LPG

„Na wniosek Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. prezydent miasta Otwocka prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację zadania” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Oznacza to, że na podstawie dostarczonych dokumentów oceniany jest potencjalny wpływ tej inwestycji na środowisko. Kluczowe jest pytanie, czy wystarczy złożenie tzw. karty informacyjnej, czy też – co komplikuje i wydłuża proces podejmowania decyzji – trzeba będzie przedstawić raport o oddziaływaniu na środowisko.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że opiniujący sprawę Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Sanepid nie są tu zgodne. RDOŚ nie widzi potrzeby przygotowywania przez inwestora raportu i przeprowadzania związanych z tym konsultacji społecznych. Sanepid natomiast sugeruje, że są to kroki konieczne. Ich opinie nie są wiążące, raczej doradcze. Na korzyść inwestycji przemawia fakt, że jest ona zgodna z planem zagospodarowania przestrzeni. Co zdecyduje prezydent? Jeśli będzie planom Orlenu przychylny, niebawem będzie można składać do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę.

Planowana stacja – o ile dojdzie do realizacji inwestycji – nie powstanie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednia, lecz nieco w głębi, m.in. na terenie obecnego punktu LPG. Projekt zakłada postawienie dwukondygnacyjnego pawilonu o powierzchni 171 m2, wiaty z dwoma dystrybutorami paliw płynnych i jednym dystrybutorem gazu LPG. Konieczna jest też infrastruktura podziemna.

One thought on “Powrót Orlenu?

  • 10 maja 2016 o 08:57
    Permalink

    Mam nadzieję, iż Zielony Kasztel zaskarży wszelkie decyzje dla tej inwestycji.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.