Sater nie odpuszcza i dalej śmierdzi

Spółka Sater-Otwock, właściciel składowiska śmieci w Świerku, nie daje za wygraną. Po raz kolejny skarży odmowną decyzję prezydenta w sprawie rozbudowy zakładu zagospodarowania odpadów. Czy słusznie? Rozstrzygnie to Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
W Otwocku odbyło się już kilka demonstracji przeciw instalacjom śmieciowym, z których smród nie daje żyć okolicznym mieszkańcom
W Otwocku odbyło się już kilka demonstracji przeciw instalacjom śmieciowym, z których smród nie daje żyć okolicznym mieszkańcom

Spółka Sater Otwock już po raz drugi podważa decyzję prezydenta Otwocka, który odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia. Chodzi o budowę na terenie składowiska sortowni odpadów, kompostowni, biofiltra, placu dojrzewania kompostu, magazynu odpadów niebezpiecznych i infrastruktury pomocniczej.

Prezydent w swojej decyzji z 30 marca br. powołuje się na niezgodność planowanej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co już wcześniej wskazywali radni i mieszkańcy. Negatywną opinię w sprawie rozbudowy zakładu odpadów wydał też otwocki sanepid. Mimo to 18 kwietnia br. do urzędu miasta wpłynęło odwołanie radcy prawnego – pełnomocnika firmy Sater, od decyzji prezydenta w sprawie odmowy określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu zagospodarowania odpadów obojętnych i innych niż niebezpieczne w Otwocku-Świerku.

Zostało ono skierowane do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, które ma 30 dni na rozpatrzenie odwołania. SKO już raz uchyliło odmowną decyzję prezydenta w sprawie rozbudowy składowiska, dlatego postępowanie o wydanie wszelkich pozwoleń zostało wznowione.

Czy sytuacja się powtórzy? Tego nie życzyliby sobie z pewnością mieszkańcy Otwocka z rejonu Jabłonny i Świerku, którym ostatnią majówkę zepsuł smród z wysypiska, o czym informowali m.in. w internetowych wpisach.

4 komentarze do “Sater nie odpuszcza i dalej śmierdzi

 • 29 lipca 2016 o 10:19
  Permalink

  mam wrażenie, że od co najmniej kilku dni śmierdzi codziennie, zwłaszcza w nocy, pewnie spuszczają po ciemku gazy przeróżne 🙁 w Wiosce Szwajcarskiej smród masakryczny, budzę się w nocy, trzeba zamykać okna, co robić? co robić? czy ktoś ma jakiś pomysł?

  Odpowiedz
  • 29 lipca 2016 o 10:54
   Permalink

   Wyprowadź się. Z tego miasta i tak nic nie zostanie…

   Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2016 o 12:59
  Permalink

  ciekawe czy tak zrobisz, jak do Ciebie doleci odór z Satera, bardzo ciekawe

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.