Sater nie odpuszcza i dalej śmierdzi

Spółka Sater-Otwock, właściciel składowiska śmieci w Świerku, nie daje za wygraną. Po raz kolejny skarży odmowną decyzję prezydenta w sprawie rozbudowy zakładu zagospodarowania odpadów. Czy słusznie? Rozstrzygnie to Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
W Otwocku odbyło się już kilka demonstracji przeciw instalacjom śmieciowym, z których smród nie daje żyć okolicznym mieszkańcom
W Otwocku odbyło się już kilka demonstracji przeciw instalacjom śmieciowym, z których smród nie daje żyć okolicznym mieszkańcom

Spółka Sater Otwock już po raz drugi podważa decyzję prezydenta Otwocka, który odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia. Chodzi o budowę na terenie składowiska sortowni odpadów, kompostowni, biofiltra, placu dojrzewania kompostu, magazynu odpadów niebezpiecznych i infrastruktury pomocniczej.

Prezydent w swojej decyzji z 30 marca br. powołuje się na niezgodność planowanej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co już wcześniej wskazywali radni i mieszkańcy. Negatywną opinię w sprawie rozbudowy zakładu odpadów wydał też otwocki sanepid. Mimo to 18 kwietnia br. do urzędu miasta wpłynęło odwołanie radcy prawnego – pełnomocnika firmy Sater, od decyzji prezydenta w sprawie odmowy określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu zagospodarowania odpadów obojętnych i innych niż niebezpieczne w Otwocku-Świerku.

Zostało ono skierowane do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, które ma 30 dni na rozpatrzenie odwołania. SKO już raz uchyliło odmowną decyzję prezydenta w sprawie rozbudowy składowiska, dlatego postępowanie o wydanie wszelkich pozwoleń zostało wznowione.

Czy sytuacja się powtórzy? Tego nie życzyliby sobie z pewnością mieszkańcy Otwocka z rejonu Jabłonny i Świerku, którym ostatnią majówkę zepsuł smród z wysypiska, o czym informowali m.in. w internetowych wpisach.

 • siiny says:

  ciekawe czy tak zrobisz, jak do Ciebie doleci odór z Satera, bardzo ciekawe

 • siiny says:

  mam wrażenie, że od co najmniej kilku dni śmierdzi codziennie, zwłaszcza w nocy, pewnie spuszczają po ciemku gazy przeróżne 🙁 w Wiosce Szwajcarskiej smród masakryczny, budzę się w nocy, trzeba zamykać okna, co robić? co robić? czy ktoś ma jakiś pomysł?

  • finy says:

   Wyprowadź się. Z tego miasta i tak nic nie zostanie…

 • SAWICKI says:

  LUDZIE ŚMIERDZI 26.07.2016 SMRÓD NIE DA SIE ODDYCAĆ

4 thoughts on “Sater nie odpuszcza i dalej śmierdzi”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl