Piknik nad brzegiem Wisły

Zabierz rodzinę i przyjaciół na imprezę nad brzegiem Wisły w Wawrze. Wawerskie Centrum Kultury oraz władze dzielnicy serdecznie zapraszają w sobotę, 14 maja na Zielone Świątki na Urzeczu. W programie są m.in. koncerty, spektakle teatralne i wiele innych atrakcji.
Zielone Świątki na Urzeczu
Zielone Świątki na Urzeczu

Zielone Świątki na Urzeczu to festiwal obyczajów, który w tym roku organizowany jest przy okazji 150-lecia gminy Wawer. Impreza będzie miała typowo ludowy charakter. Bogaty program i atrakcje zapewnią małym i dużym uczestnikom świetną zabawę. Impreza rozpocznie się o godz. 15. Wedy do brzegów rzeki dobiją flisacy na drewnianych łodziach. Będzie to świetna okazja, aby popłynąć Wisłą na tradycyjnej łodzi flisackiej, a także poznać lokalne zwyczaje.

Na gości będą czekały przedstawienia teatralne, koncerty, kiermasz rękodzieł,  gry i zabawy, a także warsztaty ceramiczne, wikliniarskie
i hafciarskie oraz występy na scenie. Będzie można również wykazać się umiejętnościami wokalnymi, bo organizatorzy zaplanowali wspólną naukę hymnu flisackiego.

Wieczorem, na godz. 19, zaplanowano koncert zespołu Kapela ze Wsi Warszawa (bezpłatne wejściówki są do odbioru w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, tel. 22 443 70 73). Później odbędzie się finałowa zabawa z DJ-em. Festiwal na Urzeczu zakończy się dyskoteką pod gołym niebem.

Wawerska impreza jest częścią obchodów „Zielonych Świątek na Urzeczu”, w które zaangażowane są także inne gminy, m.in. Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Karczew i Otwock. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zieloneswiatki.pl.

Zapraszamy:
Start: godz. 15.00, ul. Droga Golfowa 1, niedaleko ronda na Wale Miedzeszyńskim. Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają parking dla samochodów i zadaszone miejsce dla rowerów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.