Bysławską nie pojedziesz na skróty

Kierowców czekają kolejne utrudnienia w drodze do centrum stolicy. Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i ul. Bysławskiej na wysokości Falenicy. Od środy, 18 maja boczna droga zostanie zamknięta dla ruchu. Objazd wytyczono ul. Przewodową w Miedzeszynie. Zakończenie prac zaplanowano pod koniec czerwca.

byslawska.

Ulica Bysławska, łącząca centrum Falenicy z Wałem Miedzeszyńskim, jest popularną drogą, którą kierowcy jeżdżą na skróty do Warszawy. Teraz będzie to niemożliwe po stronie Wisły. Drogowcy zakasali rękawy i wzięli się za długo wyczekiwaną inwestycję, która ułatwi życie podróżnym. Na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i ulicy Bysławskiej właśnie rozpoczęła się budowa ronda. Prace przygotowawcze ruszyły kilka dni temu (11 maja). Jednak od środy, 18 maja ul. Bysławska zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego aż do ul. Rafałowskiej. Kierowców i mieszkańców czekają utrudnienia.

Objazd wytyczono ul. Przewodową w pobliżu stacji kolejowej w Miedzeszynie. – W związku z pracami budowlanymi będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Rafałowskiej, tzn. od Bysławskiej w kierunku Wału Miedzeszyńskiego, oraz na ul. Przylaszczkowej, od Wału w kierunku ul. Poezji – tłumaczy Konrad Rajca z Urzędu Dzielnicy Wawer. Drogowcy zapewniają, że podczas trwania robót utrzymany będzie przejazd wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, ale ul. By-sławską najlepiej omijać. – Budowa ronda ma potrwać do końca czerwca, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość – podkreśla Rajca.

Nieduże rondo, które będzie miało jeden pas ruchu i zieloną wyspę na środku, wybuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.