Karambol w Majdanie

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło we wtorek, 10 maja na trasie lubelskiej na wysokości Majdanu. Ukraiński autokar rejsowy wjechał w audi, które uderzyło w citroena, a ten z kolei w nissana. 20-letnia kobieta trafiła do szpitala.

We wtorek około godz. 11 na trasie lubelskiej na wysokości Majdanu w gminie Wiązowna utworzył się korek. Od strony Kołbieli w kierunku Warszawy jechał ukraiński autokar rejsowy. Jego kierowca prawdopodobnie zagapił się i miał za dużo na liczniku, by w porę wyhamować. Kolos wjechał w tył stojącego w korku audi, które z kolei uderzyło w citroena, a ten w nissana. Siła uderzenia była tak duża, że audi odbiło od osobówki i wylądowało na poboczu po drugiej stronie trasy.

– 20-letnia kobieta podróżująca audi została ranna. Trafiła do szpitala – informuje bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej. Pasażerom jadącym autokarem i innym uczestnikom karambolu nic się nie stało.

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. – Kierowca autokaru nie zachował należytej ostrożności, dlatego doszło do zderzenia – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Ukraiński autokar miał aktualne badania techniczne, ale funkcjonariusze sprawdzają, czy był faktycznie sprawny. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.