Karambol w Majdanie

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło we wtorek, 10 maja na trasie lubelskiej na wysokości Majdanu. Ukraiński autokar rejsowy wjechał w audi, które uderzyło w citroena, a ten z kolei w nissana. 20-letnia kobieta trafiła do szpitala.

We wtorek około godz. 11 na trasie lubelskiej na wysokości Majdanu w gminie Wiązowna utworzył się korek. Od strony Kołbieli w kierunku Warszawy jechał ukraiński autokar rejsowy. Jego kierowca prawdopodobnie zagapił się i miał za dużo na liczniku, by w porę wyhamować. Kolos wjechał w tył stojącego w korku audi, które z kolei uderzyło w citroena, a ten w nissana. Siła uderzenia była tak duża, że audi odbiło od osobówki i wylądowało na poboczu po drugiej stronie trasy.

– 20-letnia kobieta podróżująca audi została ranna. Trafiła do szpitala – informuje bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej. Pasażerom jadącym autokarem i innym uczestnikom karambolu nic się nie stało.

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. – Kierowca autokaru nie zachował należytej ostrożności, dlatego doszło do zderzenia – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Ukraiński autokar miał aktualne badania techniczne, ale funkcjonariusze sprawdzają, czy był faktycznie sprawny. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl