Pociąg Intercity staranował przyczepę

Kierowca tej lawety miał wiele szczęścia! Na przejeździe kolejowym w Miedzeszynie pociąg uderzył w przyczepę, którą ciągnęło auto pomocy drogowej. Nikomu nic się nie stało.

poc

O mały włos nie doszło do tragedii. Kierowca pojazdu pomocy drogowej marki Volkswagen lekkomyślnie ominął szlaban i wjechał na przejazd. W ostatniej chwili zjechał z torów, co ocaliło mu życie. W przyczepkę, którą ciągnęła laweta, uderzył rozpędzony pociąg Intercity.

– Tuż po godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu na przejeździe kolejowym – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Do wypadku doszło na przejeździe z półzaporami sterowanymi automatycznie. Pociąg Intercity relacji Warszawa Zachodnia-Kielce zderzył się z lekką przyczepą towarową.

Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji dodaje, że nikomu nic się nie stało. Kierowca auta nie odniósł obrażeń. Samochód nie został uszkodzony, ale przyczepa oderwała się od pojazdu i roztrzaskała w drobny mak. – Jej kawałki były rozrzucone daleko poza torami – podkreśla policjantka. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl