Strażacka niedziela

Takich tłumów podczas dnia otwartego Ochotniczej Straży Pożarnej nikt się chyba nie spodziewał. Strażnica przy ul. Polnej przeżyła w niedzielę prawdziwe oblężenie. W ciągu zaledwie kilku godzin przez niewielki plac przed budynkiem przewinęło się ponad tysiąc osób! Przyszli, żeby obejrzeć sprzęt i pogratulować druhom udanych akcji.

O józefowskich strażakach było ostatnio bardzo głośno. Na początku maja na łamach „Linii” opisaliśmy, jak dzięki szybkiej i fachowej reanimacji uratowali życie 80-letniemu panu Franciszkowi, który zasłabł w sklepie obok siedziby OSP. Być może ta historia również przyczyniła się do tego, że w niedzielę, 8 maja podczas zorganizowanego przez nich dnia otwartego do strażnicy przy ul. Polnej przyszły tłumy odwiedzających.

Pierwsi goście stawili się już chwilę po godz. 11. Każdy mógł zasiąść za kierownicą wozu bojowego lub przymierzyć strażacki strój. Z wieży alarmowej można było podziwiać panoramę Józefowa, a w izbie pamięci zapalony miłośnik strażackiej historii i zarazem ratownik jednej ze zmian Otwockiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, starszy ogniomistrz Edward Pokrywka, prezentował część swoich zbiorów. Opowiadał też związane z nimi historie. Zainteresowani pod okiem przeszkolonego ratownika mogli przejść przyspieszony kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród najmłodszych największym wzięciem cieszyło się jednak… lanie wody. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce, by spróbować swoich sił w trudnej sztuce gaszenia pożaru. A na zmęczonych zwiedzaniem czekała słynna już na cały powiat grochówka przyrządzona oczywiście przez józefowskich strażaków. I choć dzień otwarty zaplanowany był do godz. 15, to józefowscy druhowie przyjmowali gości aż do wieczora.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.