Supermarket w starej piekarni

W dawnej piekarni znów kupisz świeże pieczywo! W budynku przy ul. Karczewskiej powstanie nowy sklep wielkopowierzchniowy polskiej sieci API MARKET. Trwają właśnie prace budowlano-adaptacyjne. Pierwsze zakupy będzie można tu zrobić już za kilka miesięcy.

piekarnia

Atrakcyjny teren w centrum Otwocka, w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, zostanie w końcu zagospodarowany. Można powiedzieć, że zostanie przywrócona jego dawna funkcja. Kiedyś przy ul. Karczewskiej działała piekarnia i był tu sklep spożywczy PSS Społem. Później w tym miejscu miała powstać stacja paliw, ale po protestach mieszkańców prezydent nie wydał zgody na jej budowę. Teraz będzie tu supermarket polskiej sieciówki API MARKET z Wołomina.

Jak udało nam się ustalić, PSS Społem sprzedało działkę przy ul. Karczewskiej 39, gdzie ma powstać sklep wielkopowierzchniowy z parkingiem. Wejście do marketu będzie od ul. Karczewskiej. Wykonawca robót budowlanych ma zakończyć prace do końca czerwca. Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się, czy pierwsze zakupy w API MARKET będzie można zrobić jeszcze w wakacje, czy dopiero we wrześniu. Na pewno znajdą się tu nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu.

API MARKET jest polską firmą rodzinną, która pierwszy sklep otworzyła w 2001 roku w Wołominie. Obecnie sieć obejmuje 18 sklepów w województwie mazowieckim, są one położone w centrach miast lub na terenie osiedli w: Ząbkach, Wołominie, Zielonce, Kobyłce, Konstancinie-Jeziornie i Nieporęcie. Teraz do tego grona dołączy Otwock. Powierzchnia sali sprzedaży waha się w przedziale 150-1000 m2. W marketach tej sieci można kupić artykuły spożywcze, wędliny, wypiekane na miejscu pieczywo, mięsa, nabiał, artykuły chemiczne, kosmetyki, owoce i warzywa oraz alkohole. Dla klientów organizowane są różnego rodzaju promocje, w tym weekendowe. Sklepy są otwarty siedem dni w tygodniu, jest też możliwość robienia zakupów przez internet z dostawą do domu.

5 komentarzy do “Supermarket w starej piekarni

 • 19 maja 2016 o 08:18
  Permalink

  co za miejsce na kolejny sklep… Tam powinno powstać osiedle. Już wystarczy biedronek, kerfurów i TOP markietów.

  Odpowiedz
  • 27 grudnia 2016 o 14:32
   Permalink

   czyżby za mało było w Otwocku osiedli? a może by tak raczej klubokawiarnię, fitness, placówkę kulturalną?

   Odpowiedz
 • 29 grudnia 2016 o 19:02
  Permalink

  A może wreszcie stacja paliw aby ludzie nie musieli kilometry robić aby zatankować, a nie osiedla i kościoły

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2017 o 14:20
  Permalink

  Życie samo zweryfikuje czy to jest dobre miejsce na sklep

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.