Odwiedź Gurewicza

Miłośnicy świdermajerów, pasjonaci historii miasta, ale i zwykli mieszkańcy – nie możecie tego przegapić! Tylko w najbliższą niedzielę, 22 maja będzie możliwość zwiedzenia dawnego pensjonatu Abrama Gurewicza. To jedyna okazja zobaczenia od środka drewnianego zabytku, który już za chwilę zostanie przebudowany na nowoczesną klinikę medyczną.

gurewicz-weranda

Tylko w ten weekend Gurewicz otworzy dla zwiedzających swoje drzwi. Mieszkańcy będą mogli wejść na teren, który od wielu lat pozostaje zamknięty.

– Uczestnicy wycieczki będą mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, skąd wzięła się ta niezwykła letniskowa architektura oraz w jaki sposób zostanie wyremontowany i zmodernizowany największy znany świdermajer – mówi Wiktor Lach, społeczny opiekun zabytków w powiecie otwockim, który będzie przewodnikiem wycieczki. Wszystkich chętnych zapraszamy w niedzielę, 22 maja. Zbiórka o godz. 12.00 przy wejściu na teren Gurewicza od ul. Wspólnej. Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Niedzielne zwiedzanie będzie jedną z cyklu wycieczek po najcenniejszych otwockich zabytkach, które wpisują się w obchody stulecia nadania Otwockowi praw miejskich. – Mieszkańcy miasta i miłośnicy sztuki będą mogli zobaczyć wyjątkową architekturę otwockich zabytków, ich dekoracje, układ wnętrz, poznają też historię jej stylów symbolikę, sylwetki architektów i ich inspiracje – mówi w rozmowie z „Linią” Wiktor Lach.

W innych terminach organizatorzy planują jeszcze wycieczki na stacje kolejowe w Otwocku i Świdrze, zwiedzanie zespołu budynków urzędu miasta, dawnego domu zdrojowego Uzdrowiska Otwock (kasyna miejskiego, gdzie obecnie mieści się LO im. Gałczyńskiego) oraz kościoła pw. św. Wincentego à Paulo. Wycieczki będą odbywały się co miesiąc, a o ich dokładnych terminach będziemy informować na łamach „Linii”. Przewodnikiem po otwockiej architekturze będzie spo-łeczny opiekun zabytków Wiktor Lach. Zapraszamy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.