Szansa na lepsze drogi

Karczew wyda 60 tys. zł na opracowanie projektu budowy dróg w centrum miasta. Projekt jest potrzebny, żeby ubiegać się o dofinansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Mapa z drogami

Na kwietniowej sesji rada miejska w Karczewie przesunęła w budżecie 60 tys. zł na opracowanie projektu dotyczącego poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego na terenie miasta. Gmina będzie składać wniosek o dofinansowanie budowy dróg w ramach dawnych „schetynówek” – dziś nazywa się to Programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Wniosek będzie składany we wrześniu lub październiku z zamiarem realizacji, w przypadku uzyskania dofinansowania, w przyszłym roku. – Aby złożyć wniosek, musimy mieć pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę i zgłoszeniem do starostwa, które nie może zgłosić sprzeciwu – tłumaczył na sesji wiceburmistrz Karczewa Bartłomiej Tkaczyk.

Za 60 tys. zł ma zostać opracowana dokumentacja obejmująca następujące prace: wykonanie nakładki asfaltowej na ulicy Bohaterów Westerplatte (na wybranym odcinku), części ulicy Złotniczej, części ulicy Rzemieślniczej oraz nakładki na ulicy Kościelnej, przebudowę ulicy Zatylnej i Piaski oraz części ulicy Bednarskiej, która łączy ulicę Kościelną z ulicą Piaski.

– Wniosek o dofinansowanie z programu będzie dotyczył ulicy Bohaterów Westerplatte od ulicy Świderskiej do Mickiewicza (z wyłączeniem krótkiego odcinka na początku drogi, gdzie jej nawierzchnia jest dobra), ulicy Różanej do Mickiewicza, fragmentu przebudowy ulicy Złotniczej do Rzemieślniczej, przebudowę fragmentu ulicy Rzemieślniczej, przebudowę ulicy Zatylnej i ulicy Piaski, zmianę nawierzchni na ulicy Kościelnej i na ulicy Bednarskiej – wymienia wiceburmistrz. – To są nasze oczekiwania, zobaczymy, czy dostaniemy dofinansowanie, ale nasz wniosek obejmuje zakres prac na tym terenie – dodaje.

Aby zwiększyć szanse na otrzymanie dofinansowania, projekt dotyczy dróg, przy których znajdują się obiekty użyteczności publicznej, oraz tych, które łączą się z drogami wyższej kategorii, czyli ulicami Świderską i Mickiewicza. „Schetynówki” powinny nawiązywać do takich dróg, by uzyskać punktację wymaganą do przyznania dofinansowania.

Jakiej wielkości będzie dofinansowanie? – jeszcze nie wiemy. – Nie jest nam znana ta kwota w całości na dziś. Zlecone zostały projekty, po ich zakończeniu będą znane koszty. Pewnie za kilka miesięcy – informuje wiceburmistrz Karczewa. Do tej pory w ramach „schetynówek” Karczewowi udało się wyremontować ulice: Piłsudskiego, Sienkiewicza, Krakowską, Gołębią
i Wierzbową.

One thought on “Szansa na lepsze drogi

  • 18 maja 2016 o 09:16
    Permalink

    A co z Krasickiego, część została wykonana a co z resztą odcinka do minibusów

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.