Nawrócona wiedźma

Na przykościelnych błoniach parafii św. Wawrzyńca znów odbędzie się święto miłości i radości połączone ze wspólnym wyznaniem wiary. W przyszły czwartek, 26 maja, w Boże Ciało i Dzień Matki, Glinianka zaprasza na trzeci Wieczór Uwielbienia. Gościem specjalnym będzie arcybiskup Henryk Hoser. Swoje świadectwo wiary złoży też aktorka, która mówi o sobie, że jest „nawróconą wiedźmą”.
Gwiazda wieczoru – Maleo Reggae Rockers
Gwiazda wieczoru – Maleo Reggae Rockers

„W czarowanie wpadłam bezwiednie jako mała dziewczynka. Zaczęło się od horoskopów, talizmanów i amuletów, później rzucałam zaklęcia, od malutkich do ogromnych. Nikt mi nie powiedział, że to jest magia, chociaż pojawiały się konsekwencje: ściany się ruszały, robiły się miękkie, jakby były z materiału, atakowały mnie demony. Stosowałam do tego zaklęcia z podręcznika do czarnej magii. Myślałam nawet, by przywołać szatana, aby podpisać z nim cyrograf. Diabeł pokazał mi się jako niesamowicie atrakcyjny mężczyzna. Biło od niego światło. Na szczęście przyszedł Pan Jezus
i walnął mnie w łeb. Dokładnie tak jak św. Pawła” – opowiada w jednym z wywiadów Patrycja Hurlak, aktorka zwana nawróconą wiedźmą. Tak zresztą zatytułowała swoją książkę będącą opowieścią o mrocznych przeżyciach i nawróceniu.

Patrycja Hurlak będzie jedną z osób, które w Gliniance dadzą swoje świadectwo wiary, podzielą się opowieścią o swojej drodze do Pana Boga. Obok niej pojawią się też: arcybiskup Henryk Hoser, ksiądz Waldemar Bożek i aktor Dariusz Kowalski.

– Rozpoczynamy o godz. 16. Będą modlitwa uwielbienia, wspólny śpiew, uwielbienie flagami, ale przede wszystkim muzyczne uwielbienie w towarzystwie Zespołu Kumran z Józefowa. Modlitwę poprowadzą między innymi: ksiądz Waldemar Bożek – misjonarz z Norwegii, ojciec Jozef Mihok, redemptorysta ze Słowacji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty, podczas których powstaną piękne serca z okazji Dnia Matki, oraz kącik zabaw. Wzorem lat ubiegłych wypuścimy kilka tysięcy balonów – będzie to specjalna forma dziecięcej modlitwy – opowiada Paulina Sokół, jedna z organizatorek wydarzenia.

O godz. 19 zaplanowano koncert zespołu Maleo Reggae Rockers promującego najnowszy album „Wake Up”. Jest to już piąta płyta grupy Darka Malejonka w ciągu ostatnich dwóch lat, a siódma samego lidera. Artyści wracają tu do korzeni reggae, kontynuując misję Boba Marleya w niesieniu światu przesłania miłości, pokoju i wolności poprzez dźwięki i słowa. Muzycy dumnie ogłosili, że udało im się przebić barierę brzmienia, która oddzielała polskie produkcje reggae od tych światowych. Czy tak jest faktycznie, będzie można przekonać się już 26 maja.

5 komentarzy do “Nawrócona wiedźma

 • 21 maja 2016 o 09:49
  Permalink

  „Diabeł pokazał mi się jako niesamowicie atrakcyjny mężczyzna. Biło od niego światło. Na szczęście przyszedł Pan Jezus
  i walnął mnie w łeb. Dokładnie tak jak św. Pawła” – opowiada w jednym z wywiadów Patrycja Hurlak”
  Ta kobieta powinna być leczona, a nie przedstawiana jako wzór do naśladowania

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.