Insp. Żebrowski komendantem

Inspektor Robert Żebrowski, mieszkaniec powiatu otwockiego, jest nowym dowódcą Komendy Stołecznej Policji.

zebro2

Insp. Żebrowski pracuje w policji od 24 lat, jest związany z pionem kryminalnym. Zanim został przeniesiony do komendy stołecznej przez wiele lat był związany z powiatem otwockim, gdzie od 2007 r. pełnił funkcję komendanta Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Potem w 2013 r. szefował jednostce w Mińsku Mazowieckim. Na początku 2015 r. insp. Żebrowski został komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie. Stamtąd awansował do komendy stołecznej, gdzie w marcu br. pełnił obowiązki komendanta stołecznego ds. kryminalnych.

Insp. Żebrowski to doświadczony policjant, który za swoje zasługi został nagrodzony Złotą i Srebrną Odznaką, Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

W piątek, 20 maja oficjalnie powołano insp. Roberta Żebrowskiego na stanowisko komendanta stołecznego policji. – Podjąłem decyzję o powołaniu na komendanta insp. Żebrowskiego doceniając dotychczasową pracę – podkreśla  Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych. – Jego ogromne doświadczenie, umiejętność współpracy oraz ambicja dają gwarancję, że Komenda Sto-łeczna Policji będzie zarządzana w sposób profesjonalny. Szczególnie w kontekście wielkich wyzwań stojących przed policją, m.in. lipcowym szczytem NATO w Warszawie – mówi minister Błaszczak.

Nowy szef komendy stołecznej, insp. Robert  Żebrowski podziękował wszystkim za okazane zaufanie. – To duża odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że wspólnie podołamy wyzwaniom, jakie nas czekają w najbliższym czasie. Dziękuję wszystkim, którzy stanęli na mojej drodze zawodowej, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, bo dzięki Wam mogę stanąć na straży bezpieczeństwa jako komendant stołecznej policji – zapewnia insp. Robert Żebrowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.