Lidl nie rezygnuje

Nie od razu Lidl zbudowano… przynajmniej w Otwocku. Supermarket cały czas stara się o pozwolenie na budowę. W połowie maja inwestor ponownie złożył do starostwa poprawioną dokumentację i teraz czeka na decyzję.

lidl

Proces wydania pozwolenia na budowę pierwszego w powiecie otwockim marketu sieci Lidl trwa już prawie trzy lata. Sklep miałby powstać u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku. Przeszkodzą w jego budowie cały czas są nieprawidłowości w projekcie obiektu i w dokumentacji, którą weryfikują urzędnicy starostwa.

Mimo problemów inwestor nie rezygnuje i w ostatnich tygodniach znów wystąpił o pozwolenie na budowę. Tym samym procedura otrzymania zgody rozpoczęła się od początku. – Poprzednim razem chodziło o zastosowanie elementów ażurowych na parkingach, co jest niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Inwestor miał to poprawić, bo było to główną przeszkodą w wydaniu pozwolenia na budowę – mówi w rozmowie z „Linią” Paweł Rupniewski.

Jak powiedział nam wicestarosta, w ciągu najbliższych dni osobiście sprawdzi, czy są jakieś nieprawidłowości w złożonej przez inwestora dokumentacji. Jeśli wszystko będzie zgodne z prawem, Lidl otrzyma zielone światło i będzie można budować market.

3 komentarze do “Lidl nie rezygnuje

 • 23 maja 2016 o 11:45
  Permalink

  i to jest bardzo dobra wiadomość, przynajmniej będzie ogarnięte to miejsce bo teraz to wygląda to tragicznie, jakieś magazyny, budy i obok zasmiecony lasek a po zmroku ciemno jak cholera i średnio przyjemnie.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2016 o 14:30
  Permalink

  Pewnie Lidl za mało daje Szefom Otwocka .Biedronka jest lepsza i bez problemu dostaje zgodę.

  Odpowiedz
 • 31 maja 2016 o 21:02
  Permalink

  Po jaka cholerę w centrum stawia się takie sklepy? A nie można by wskazać lokalizacji na przykład na ulicy Grunwaldzkiej za szkołą 5 w Świdrze. Przynajmniej zobligowało by to LIDL-a do inwestycji w drogę i coś wreszcie by się działo po tej stronie Świdra. Wszystkie sklepy w ścisłym centrum będziecie stawiać?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.