Lidl nie rezygnuje

Nie od razu Lidl zbudowano… przynajmniej w Otwocku. Supermarket cały czas stara się o pozwolenie na budowę. W połowie maja inwestor ponownie złożył do starostwa poprawioną dokumentację i teraz czeka na decyzję.

lidl

Proces wydania pozwolenia na budowę pierwszego w powiecie otwockim marketu sieci Lidl trwa już prawie trzy lata. Sklep miałby powstać u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku. Przeszkodzą w jego budowie cały czas są nieprawidłowości w projekcie obiektu i w dokumentacji, którą weryfikują urzędnicy starostwa.

Mimo problemów inwestor nie rezygnuje i w ostatnich tygodniach znów wystąpił o pozwolenie na budowę. Tym samym procedura otrzymania zgody rozpoczęła się od początku. – Poprzednim razem chodziło o zastosowanie elementów ażurowych na parkingach, co jest niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Inwestor miał to poprawić, bo było to główną przeszkodą w wydaniu pozwolenia na budowę – mówi w rozmowie z „Linią” Paweł Rupniewski.

Jak powiedział nam wicestarosta, w ciągu najbliższych dni osobiście sprawdzi, czy są jakieś nieprawidłowości w złożonej przez inwestora dokumentacji. Jeśli wszystko będzie zgodne z prawem, Lidl otrzyma zielone światło i będzie można budować market.

  • zenza says:

    Po jaka cholerę w centrum stawia się takie sklepy? A nie można by wskazać lokalizacji na przykład na ulicy Grunwaldzkiej za szkołą 5 w Świdrze. Przynajmniej zobligowało by to LIDL-a do inwestycji w drogę i coś wreszcie by się działo po tej stronie Świdra. Wszystkie sklepy w ścisłym centrum będziecie stawiać?

  • Maniek says:

    Pewnie Lidl za mało daje Szefom Otwocka .Biedronka jest lepsza i bez problemu dostaje zgodę.

  • miasto z klimatem says:

    i to jest bardzo dobra wiadomość, przynajmniej będzie ogarnięte to miejsce bo teraz to wygląda to tragicznie, jakieś magazyny, budy i obok zasmiecony lasek a po zmroku ciemno jak cholera i średnio przyjemnie.

3 thoughts on “Lidl nie rezygnuje”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl