Rowerzyści mają pierwszeństwo

Na skrzyżowaniu ulic Karczewskiej i Ślusarskiego w Otwocku, przez które przebiega ścieżka rowerowa, jest już bezpieczniej. Kierowcy muszą ustąpić pierwszeństwa rowerzystom.

scie111

Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu i lepszego oznakowania na tym odcinku drogi rowerzyści na pewno będą czuli się bezpieczniej. Linię przejazdu dla rowerów przez drogę wzmocniono kolorem czerwonym. Zostało też zamontowane dodatkowe oznakowanie pionowe, które informuje kierowców o konieczności ustąpienia pierwszeństwa cyklistom. Niebawem ma zostać także ustawione dodatkowe oznakowanie poziome – świetlne, zasilane energią słoneczną. Wtedy na skrzyżowaniu rowerzyści będą jeszcze lepiej widoczni.

O zmiany, które zostały wprowadzone, zabiegali pod koniec ubiegłego roku radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego na wniosek radnego Przemysława Bogusza. Zwrócili się oni do prezydenta o wykonanie nowego oznakowania na przejściu. Pieniądze na ten cel zostały zapisane przez radę miasta w tegorocznym budżecie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.