Promem przez Wisłę

Ta wiadomość z pewnością ucieszy rowerzystów! Tego lata mogą urządzić sobie wypad na drugą stronę Wisły, omijając po drodze zatłoczone ulice. Od lipca rusza przeprawa rzeczna na Wiśle. Promem będzie można przepłynąć z Wawra do Wilanowa, a także do Portu Czerniakowskiego na Powiślu. Podróż na drugą stronę rzeki ma kosztować tylko 5 zł.

Wyprawa promem wycieczkowym będzie jedną z największych wakacyjnych atrakcji w okolicy. Teraz miłośnicy aktywnego wypoczynku bez problemu przeprawią się na drugi brzeg Wisły. To dzięki projektowi, który właśnie wdraża dzielnica Wawer.

– Od lipca zostanie uruchomiona przeprawa promowa na Wiśle dla pieszych i rowerzystów – mówi Konrad Rajca z Urzędu Dzielnicy Wawer. – W każdy weekend z naszej dzielnicy będzie można przedostać się na łodzi do Wilanowa, a także do Portu Czerniakowskiego – dodaje.

Przystań po stronie Wawra zlokalizowano w okolicy ul. Romantycznej i Rychnowskiej w Nadwiślu. Po stronie Wilanowa prom dobije do brzegu w okolicy Plaży Wilanów (dojazd ul. Zaściankową) na Zawadach, a w Porcie Czerniakowskim dotrze do Pomostu 511. Inicjatywa jest finansowana przez pełnomocnika ds. zagospodarowania brzegów Wisły w Warszawie.

Organizatorem przepraw jest Fundacja Szerokie Wody, która zadba o to, aby wodna wycieczka była bezpieczna. Podróżnych będą przewoziły tradycyjne drewniane promy w stylu flisackim. Każdy zabierze 12 osób, a także rowery.

– Bilet nie będzie drogi. Przeprawa do Wilanowa ma kosztować 5 zł od osoby, natomiast do Poru Czerniakowskiego – kilka złotych więcej ze względu na większą odległość. Promy będą pływać po rzece przez całe wakacje – tłumaczy Konrad Rajca.

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. – Obecnie samorząd opracowuje bardziej złożony projekt, który zamieni brzeg Wisły w okolicy ul. Romantycznej w bardzo atrakcyjne miejsce do letniego wypoczynku – informuje w rozmowie z „Linią” Rajca. Za rok w Wawrze będzie więc można nie tylko przepłynąć promem na lewy brzeg Wisły, ale także odpocząć nad rzeką z całą rodziną. Nadwiślański teren w okolicy ul. Romantycznej zamienią się w piękną plażę, w pobliżu której znajdą się m.in. plac zabaw, ścieżka rowerowa, wieża widokowa i parkingi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.