Tajemniczy inwestor zbuduje most?

Znalazła się firma, która chce zbudować nowy most na Świdrze! Starostwo na razie nie zdradza, kim jest tajemniczy inwestor. Mówi tylko, że już teraz jest on gotów sfinansować remont budynku po dawnym domu dziecka w Świdrze. O tym, czy jest na poważnie zainteresowany budową mostu, będzie można mówić dopiero po planowanym pod koniec maja spotkaniu.

mm

O zagospodarowania części budynku przy ulicy Komunardów 10, gdzie dawniej mieścił się dom dziecka, mówi się, od kiedy opuścili go ostatni wychowankowie, którzy przeprowadzili się do nowocześniejszych placówek. Były pomysły, aby pomieszczenia udostępnić organizacjom pozarządowym. Toczyły się też wstępne rozmowy w sprawie powołania spółdzielni socjalnej, rozwijano plany przeniesienia tam kolejnych wydziałów starostwa.

13 kwietnia zarząd powiatu otwockiego wyraził zgodę na przygotowanie dwóch koncepcji przebudowy północnego skrzydła budynku (parter i piętro). Chodziło o to, żeby można było z czego wybierać. Miesiąc później władze powiatu wstępnie zapoznały się z proponowanymi koncepcjami, ale żadnej z nich nie wybrały, bo pojawiły się pewne okoliczności, które wstrzymały decyzję.

Od dawna mówiliśmy, że chcemy zmodernizować skrzydło budynku przy ulicy Komunardów. W budżecie zarezerwowaliśmy 500 tys. zł, żeby część, która stoi  pusta, wyremontować, zmodernizować i przenieść do niej niektóre wydziały mieszczące się przy ulicy Górnej – tłumaczy Mirosław Pszonka, starosta powiatu otwockiego.

– Nie wybraliśmy jeszcze żadnej z koncepcji, ponieważ pojawił się inwestor, który chce budować tę część za własne pieniądze. Dotyczy to także planowanego na rzece Świder mostu łączącego Otwock i Józefów. Jak się to skończy, zobaczymy – dodaje starosta.

Pod koniec maja starosta planuje spotkanie z potencjalnym inwestorem. Wtedy mają zostać omówione szczegóły finansowania projektu – podział ról i zakres działań.

One thought on “Tajemniczy inwestor zbuduje most?

  • 2 czerwca 2016 o 06:14
    Permalink

    no i co z tą inwestycją?? cisza w eterze oznaczać może fiasko..

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.