Kup książeczkę, pomóż Oli

Możesz zrobić coś dobrego dla małej Oleńki chorej na ostrą białaczkę! Wystarczy, że w sobotę, 28 maja podczas festynu przy centrum sportu w Józefowie kupisz książeczkę. Zysk ze sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na leczenie dzielnej dziewczynki, która ma szansę, aby wygrać walkę ze śmiertelną chorobą!
Mimo choroby Oleńka jest cudowna, pogodna i bije od niej blask, który dodaje rodzicom siły, wiary i nadziei
Mimo choroby Oleńka jest cudowna, pogodna i bije od niej blask, który dodaje rodzicom siły, wiary i nadziei

Niedługo po narodzinach u Oleńki Boreczek zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Tego dnia dziewczynka zaczęła wyczerpującą walkę o życie. Jest ona bardzo kosztowna, dlatego z pomocą przyszli jej organizatorzy akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”, w której od dwóch lat uczestniczą również Czytelnicy „Linii Otwockiej”.

Szansa na życie
Teraz wszyscy ludzie o wielkim sercu mogą wesprzeć półtoraroczną Olę, biorąc udział w innej akcji – „Książeczka na Dzień Dziecka”. Od połowy kwietnia w szkołach, przedszkolach i wielu punktach w powiecie otwockim, Wawrze i dzielnicach Warszawy zbierane są nowe i używane książeczki dla dzieci. O tej inicjatywie pisaliśmy pod koniec kwietnia. Podarowane książeczki zostaną sprzedane na dwóch kiermaszach w Józefowie. Pierwszy odbędzie się w sobotę, 28 maja w godz. 10-18 podczas festynu na Dzień Dziecka na parkingu Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Długiej 44. Drugi kiermasz zaplanowano w czwartek, 5 czerwca w godz. 10-14, podczas finału Festiwalu Otwarte Ogrody na skwerze im. św. Jana Pawła II.

– Apelujemy o przyłączenie się do akcji. Ten drobny podarunek może dać mojej Oleńce szansę na życie – prosi ze łzami w oczach pani Justyna, mama dziewczynki. Rodzice Oli mimo wielu przeciwności nie tracą nadziei na to, że ich córeczka wygra walkę o życie. Tym bardziej że leczenie przyniosło pozytywny skutek. – Nasza córeczka od chwili, kiedy zdiagnozowano u niej białaczkę, została otoczona najlepszą opieką ze strony całego personelu medycznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – podkreśla pani Justyna.

– Oleńką szczególnie troskliwie zajęły się pielęgniarki z oddziału hematologii oraz lekarz prowadzący dr n. med. Barbara Sikorska-Fic. Ten zespół wyrwał naszą córeczkę z objęć śmierci. W ciągu kilku miesięcy Oleńka przeszła pięć cykli chemioterapii oraz radioterapię. Córeczka została otoczona fachową, a jednocześnie pełną empatii opieką, co sprawiło, że zarówno ona, jak i my, rodzice, poczuliśmy przypływ siły i wiary w to, że uda nam się wygrać tę walkę. Dziecięcy oddział onkologii i hematologii to takie miejsce, gdzie wszyscy, i personel, i rodzice, stają się jedną rodziną – zapewnia mama chorej na białaczkę dziewczynki.

Ola nadal walczy
Na początku leczenia Oleńki lekarze brali pod uwagę przeszczep szpiku, ale uznali, że można z tym zaczekać. Okazało się, że organizm dziecka dobrze zareagował na chemioterapię. – Już po pierwszym cyklu nastąpiła remisja białaczki, czyli choroba nie tylko zatrzymała się, ale również zaczęła się cofać – cieszy się pani Justyna.

– Obecnie córeczka jest w trakcie rocznej tzw. chemioterapii podtrzymującej, która utrwala wyleczenie z białaczki. Ola cztery razy w miesiącu przyjmuje specjalny lek w zastrzykach i codziennie w tabletkach – tłumaczy. Mama dziewczynki podkreśla, że leczenie jest w pełni refundowane. – Od samego początku szpital zapewniał nam wszystkie lekarstwa, czyli chemię i leki towarzyszące. Teraz, kiedy Ola zakończyła zasadnicze leczenie szpitalne, wszystkie medykamenty – oprócz chemii – musimy kupować sami – mówi pani Justyna. Jest to kosztowne, dlatego przyda się każda złotówka. Oleńce można pomóc  kupując książeczki na kiermaszach w Józefowie. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze leczenie dziewczynki.

– Mimo wyczerpującej chemioterapii i radioterapii Ola jest niesamowicie pogodna, żywiołowa i świetnie się rozwija – podkreśla mama dziewczynki. – Zaczynamy wychodzić na spacery, aby z bliska oglądać ptaszki i pieski, bo córka je uwielbia. Mamy nadzieję, że Oleńka już za kilka miesięcy będzie mogła cieszyć się prawdziwym dzieciństwem jak jej rówieśnicy, że białaczka nigdy nie wróci. I głęboko w to wierzymy! – zapewniają rodzice dziewczynki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.