Uczyli się zawodu w Europie

Po raz szósty młodzież z „Ekonomika” wyjechała za granicę, żeby zdobywać doświadczenie i poszerzać zawodowe umiejętności. 17 maja podczas uroczystości podsumowującej staż uczniowie odebrali certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje.

102 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku, biorących udział w finansowanym ze środków unijnych projekcie „Uczymy się zawodu w Europie II”, wyjechało w ubiegłym roku na praktyki do Włoch i Hiszpanii. Poszczególne grupy od kwietnia do listopada pracowały w hotelach, restauracjach i lokalnych firmach, szlifując język, poznając kulturę i zwyczaje kraju, w którym odbywali staże. Była to dla nich także nauka samodzielności. W ubiegłym tygodniu przyszedł czas na podsumowanie ich wyjazdu.

Podczas szkolnej uroczystości stażyści przedstawili prezentacje, w których opowiedzieli o korzyściach wynikających z odbytych praktyk.

Z rąk dyrektor „Ekonomika” Apolonii Żołądek otrzymali potwierdzenie nabytych umiejętności w postaci certyfikatu ukończenia kursu językowego i certyfikat odbycia stażu wydany przez zagranicznego partnera projektu – Europass Mobilność. Dyrektor podziękowała też wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. W części artystycznej młodzież opowiedziała o miejscach, które odwiedziła podczas staży, przeprowadziła quiz wiedzy o Włoszech i Hiszpanii. Uczniowie zaprezentowali też hiszpański taniec i częstowali gości własnoręcznie przygotowanymi hiszpańskimi oraz włoskimi potrawami.

W tym roku odbywający zagraniczne praktyki uczniowie „Ekonomika” wyjadą do Włoch i Portugalii. Pierwsza grupa wyruszy już za dwa tygodnie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.