Chrystus idzie pośród nas

Otwock

W czwartek, 26 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tysiące wiernych przeszły ulicami w procesjach Bożego Ciała. Na ten czas powstały wspaniałe ołtarze, które symbolizowały cztery strony świata i cztery ewangelie.  Największa procesja w powiecie, złożona z parafian z trzech otwockich kościołów (św. Wincentego à Paulo, Zesłania Ducha Świętego i bł. ks. I. Kłopotowskiego) przeszła głównymi ulicami miasta przy akompaniamencie chóru Lira.

Boże Ciało w Świdrze i na Kresach

Procesja w Karczewie

Jak co roku setki wiernych przeszły ulicami Karczewa w procesji Bożego Ciała. Śpiewając i modląc się, odwiedzili ołtarze w czterech punktach miasta. – To właśnie przyjmowanie Bożego Ciała, spożywanie komunii, jest prawdziwym znakiem chrześcijanina – przypominał przy pierwszym ołtarzu jeden z karczewskich duszpasterzy.

Uczestniczący w procesji podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni nawiedzili ołtarze, które znajdowały się na rynku – przy Ochotniczej Straży Pożarnej, obok banku przy ul. Gołębiej oraz przy kościele św. Wita. Jak zawsze karczewskie ołtarze zachwycały swoją oryginalnością i symboliką, w tym roku nawiązującą m.in. do niedawnej uroczystości Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, rocznicy chrztu Polski oraz Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Eucharystii. Procesji przewodzili kapłani niosący  monstrancję z Ciałem Chrystusa. Podążały za nimi setki wiernych, formując pochód, który w wąskich uliczkach Karczewa zdawał się nie mieć końca.  Przez cały dzień przy ołtarzach odbywały się modlitwy, nabożeństwa i koncerty muzyki religijnej. O godzinie 20 odprawiona została msza święta w intencji wszystkich twórców i fundatorów ołtarzy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.