Odkopali tunel w Międzylesiu

Budowa tunelu i przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Międzylesiu idzie pełną parą! 170-metrowy odcinek ul. Żegańskiej między ul. Pożaryskiego a ul. Dworcową jest już gotowy i w najbliższym czasie zostanie otwarty dla podróżnych.

Centrum Międzylesia jest od wielu miesięcy gigantycznym plac budowy, ale powoli zbliża się koniec robót. Drogowcy skończyli już budowę konstrukcji przeprawy pod ul. Szpotańskiego i położyli izolację. Udało się również wybudować 170-metrowy odcinek ul. Żegańskiej między ul. Pożaryskiego a ul. Dworcową. Ma on zostać otwarty dla podróżnych w najbliższych dniach. Koparki pracują po obydwu stronach linii kolejowej. Robotnicy zajęli się również budową przejść podziemnych obok ratusza i pod torami. Musieli też odkopać tunel, czyli usunąć ziemię z jego gotowej konstrukcji.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, przejście pod torami kolejowymi będzie możliwe już w czerwcu. Natomiast jedna z najważniejszych dróg Wawra odzyska połączenie z ul. Patriotów jeszcze w wakacje. W lipcu ma zostać otwarta ul. Patriotów, a w sierpniu – kolejna część ul. Żegańskiej w rejonie ratusza. Drogowcy zapewniają, że wszystkie roboty idą zgodnie z harmonogramem i zakończą się pod koniec września. Przez kolejne dwa miesiące muszą uzyskać odbiory techniczne i odpowiednie pozwolenia. Wielkie otwarcie tunelu odbędzie się pod koniec listopada.

Inwestycja łącznie pochłonie niemal 87 mln zł.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl