Odkopali tunel w Międzylesiu

Budowa tunelu i przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Międzylesiu idzie pełną parą! 170-metrowy odcinek ul. Żegańskiej między ul. Pożaryskiego a ul. Dworcową jest już gotowy i w najbliższym czasie zostanie otwarty dla podróżnych.

Centrum Międzylesia jest od wielu miesięcy gigantycznym plac budowy, ale powoli zbliża się koniec robót. Drogowcy skończyli już budowę konstrukcji przeprawy pod ul. Szpotańskiego i położyli izolację. Udało się również wybudować 170-metrowy odcinek ul. Żegańskiej między ul. Pożaryskiego a ul. Dworcową. Ma on zostać otwarty dla podróżnych w najbliższych dniach. Koparki pracują po obydwu stronach linii kolejowej. Robotnicy zajęli się również budową przejść podziemnych obok ratusza i pod torami. Musieli też odkopać tunel, czyli usunąć ziemię z jego gotowej konstrukcji.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, przejście pod torami kolejowymi będzie możliwe już w czerwcu. Natomiast jedna z najważniejszych dróg Wawra odzyska połączenie z ul. Patriotów jeszcze w wakacje. W lipcu ma zostać otwarta ul. Patriotów, a w sierpniu – kolejna część ul. Żegańskiej w rejonie ratusza. Drogowcy zapewniają, że wszystkie roboty idą zgodnie z harmonogramem i zakończą się pod koniec września. Przez kolejne dwa miesiące muszą uzyskać odbiory techniczne i odpowiednie pozwolenia. Wielkie otwarcie tunelu odbędzie się pod koniec listopada.

Inwestycja łącznie pochłonie niemal 87 mln zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.