Lato z radiem, jesień z Marylą

Zapowiada się naprawdę gorące lato i rozrywkowa jesień. Na urodzinowych koncertach w otwockim parku miejskim wystąpią takie gwiazdy jak: T.Love, De Mono, Maryla Rodowicz i Golec uOrkiestra. Sprawdź, co jeszcze miasto szykuje z okazji 100-lecia Otwocka.

rodo

W tym roku wiele imprez odbywa się pod hasłem miejskiego jubileuszu. Jako pierwsi zdradzamy szczegóły najważniejszych wydarzeń i uroczystości, które zaplanowano na sierpień, wrzesień oraz listopad, kiedy to przypada dokładna data rocznicy nadania Otwockowi praw miejskich.

Urodziny z radiem
„Lato z Radiem” zagości w Otwocku w niedzielę, 28 sierpnia. Będzie to impreza podsumowująca coroczną letnią trasę koncertową organizowaną przez Polskie Radio. Pomysłodawcom tego wydarzenia jest radny Bernard Wojciechowski, wieloletni pracownik Polskiego Radia. Tego dnia z pewnością nie zabraknie atrakcji. Od godziny 16 aż do 22.45 w parku miejskim wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Mieszkańcy Otwocka będą mogli usłyszeć i zobaczyć m.in. zespoły De Mono, T.Love i Golec uOrkiestra. Koncert zakończy się pokazem sztucznych ogni (szczegółowy plan imprezy w ramce).

„Małgośka” w parku
Po raz pierwszy Otwock odwiedzi królowa polskiej piosenki Maryla Rodowicz. Swój koncert zagra po południu w sobotę, 10 września w parku miejskim. Wcześniej na scenie wystąpią lokalni, ale znani na rynku muzycznym artyści, tacy jak chociażby zespół The Rookles. Trwają jeszcze rozmowy na temat występu okupującego listy przebojów autora „Wojenki”, czyli Lao Che. Od godz. 12 ulica Kościelna zostanie przeniesiona w czasie o 100 lat wstecz. Miasto zapowiada wiele niespodzianek. Tego dnia dzieci będą mogły pobawić się w gry z lat 20., które pokażą im animatorzy. Szczegółowy plan wydarzeń zostanie udostępniony na stronie internetowej http://www.otwock.pl oraz na łamach „Linii”.

Niedziela, 11 września upłynie pod hasłem ballady bluesowej. Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Batorego odbędzie się Blues Bazar. Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady przygotowało dla otwocczan z tej okazji szczególne atrakcje, aby jubileuszowy koncert na długo pozostał im w pamięci.

Bieg na stulecie
9 listopada odbędzie się gala podsumowująca rok obchodów okrągłego jubileuszu. Te wydarzenia mają charakter bardziej oficjalny. Planowana jest uroczysta sesja rady miasta w gmachu Liceum im. Gał-czyńskiego, podczas której zostaną uhonorowani zasłużeni mieszkańcy. W listopadzie czeka nas jeszcze jedno ważne wydarzenie – bieg na dystansie 10 km.

Pod hasłem 100-lecia miasta odbędzie się wiele imprez cyklicznych rozbudowanych jednak o akcenty jubileuszowe. Oprócz wypoczynku nad wodą na plaży miejskiej zaplanowano imprezy sportowe i kulturalne takie jak: Świder Skim Fest, beach soccer, turnieje siatkówki plażowej, warsztaty archeologiczne, Big Jump czy fitness na plaży.

Podczas wakacji, jeśli tylko pogoda pozwoli, Otwockie Centrum Kultury zaprasza w każdą sobotę do „otwartego parku”. Przez cały dzień mieszkańcy będą mogli korzystać z propozycji spędzenia wolnego czasu w parku, gdzie przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystkie informacje na bieżąco będą ukazywały się na stronie urzędu miasta http://www.otwock.pl oraz na łamach „Linii”.

Koncert „Lato z Radiem” – niedziela, 28 sierpnia, park miejski

 • 16.00 – rozpoczęcie sygnałem „Lata z Radiem”. Powitanie, prezentacja sponsorów i minikonkurs
 • 16.15 – prezentacja studia plenerowego „Lata z Radiem”
 • 16.20 – Arka Noego – program dla najmłodszych
 • 17.30 – De Mono
 • 18.40 –  łączenie na żywo ze studiem w Warszawie
 • 18.45 – konkurs sceniczny
 • 19.20 – T.Love
 • 20.35 – łączenie na żywo ze studiem w Warszawie
 • 20.40 – konkurs sceniczny
 • 21.15 – podziękowanie władzom miasta
 • 21.25 – Golec uOrkiestra
 • 22.35 – podziękowanie artystom
 • 22.40 – pokaz sztucznych ogni

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.