Stare medale nie śmierdzą

Honorowe odznaczenia, nawet mimo upływu czasu, wcale się nie dezaktualizują. Z takiego założenia wyszedł zarząd powiatu, który podjął decyzję o przyznaniu 30 osobom medali X-lecia powiatu otwockiego. Sęk w tym, że nada je nie w 10., ale w 18. rocznicę istnienia.

powiaaa

Zarząd powiatu otwockiego na posiedzeniu w marcu zdecydował uhonorować medalem X-lecia Łukasza Płaczka, organizatora konkursu Miss Ziemi Otwockiej, oraz zasłużonych pracowników powiatowych jednostek organizacyjnych.

27 kwietnia przyjęto  szczegółowy podział przyznania nagród. 15 medali trafi do druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, a 15 zostanie wręczonych pracownikom starostwa z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Samorządowca.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że medale są trochę „nieświeże”. Bo powiatowi, który został reaktywowany w 1999 r., niedługo stuknie osiemnastka. – Skąd pomysł, by medale X-lecia wręczać w 18 rocznicę istnienia? – pytał starostę radny Krzysztof Szczegielniak. – Zostało nam kilkadziesiąt medali, które były przyznawane z okazji 10. rocznicy istnienia powiatu. Wiele osób wysoko ceni te odznaczenia i za honor poczytuje sobie otrzymanie takiego medalu. Dlatego zarząd postanowił je przyznać – tłumaczy starosta Mirosław Pszonka.

– Może więc tymi odznaczeniami powinniśmy uhonorować poza panem Łukaszem Płaczkiem także organizatorów innych zna-czących w powiecie wydarzeń i konkursów, np. Półmaratonu Wiązowskiego? – dociekał radny Szczegielniak. – Weźmiemy to pod uwagę – obiecał starosta. Medale
X-lecia będą więc przyznawane aż do wyczerpania zapasów…

One thought on “Stare medale nie śmierdzą

  • 1 czerwca 2016 o 21:37
    Permalink

    Myślę, że podrzucę jeszcze kilka medali zakupionych na własny koszt. Ot, żeby było weselej 😉

    Czy kogoś to co dzieje się w powiecie jeszcze bawi?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.