Mieszkaniowa się zwija

Dalsze funkcjonowanie komisji mieszkaniowej w radzie miasta jest zbędne – uważa większość otwockich radnych, którzy są za jej rozwiązaniem. Taką zmianę chcą oni wprowadzić w nowym statucie miasta.

drzwi

– Wybieramy między dżumą a cholerą, bo wszystkim potrzebującym mieszkania się należą – przyznaje radny Marcin Kraśniewski, który jest członkiem komisji mieszkaniowej.

– Jestem za rozwiązaniem tej komisji, bo to, co się teraz dzieje, to jakiś absurd. Podpisujemy tylko listę, a mieszkań do przydziału nie ma – dodaje radny.

Do zadań komisji mieszkaniowej należy m.in. opiniowanie list osób, z którymi umowy najmu powinny być zawierane w pierwszej kolejności, i wniosków osób ubiegających się o przydział lokali komunalnych bądź ich zamianę.

– Miasto nie buduje nowych mieszkań. Najemcom zostały wskazane lokale. Ludzie czekali rok, żeby zostały wyremontowane. W tej sytuacji
komisja jest zbędna. Gdy ją rozwiążemy, o wszystkim będzie decydował prezydent, nasza opinia nie będzie do niczego potrzebna – mówi
przewodniczący komisji mieszkaniowej radny Witold Wachnicki.

Na posiedzeniu komisji statutowej wniosek o rozwiązanie komisji mieszkaniowej przeszedł większością głosów. O jej przyszłości zdecyduje rada miasta na sesji, podczas której będzie uchwalony nowy statut.

Komisja mieszkaniowa zbiera się najczęściej, bo aż cztery razy w miesiącu. Za każde posiedzenie jej członkowie (10 radnych) otrzymują dietę w wysokości ok. 100 zł. – W obecnej sytuacji fikcyjnego przydzielania lokali, których de facto nie ma, większość radnych nie chce brać w nich udziału. Prawie jednogłośnie uznaliśmy, że pieniądze z diet członków komisji mieszkaniowej powinno się przeznaczyć na remonty kolejnych pustostanów
– proponuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

One thought on “Mieszkaniowa się zwija

  • 6 czerwca 2016 o 08:03
    Permalink

    I można?? Można zrezygnować z pieniędzy skoro coś nie ma sensu!! Szacunek Panowie!!
    Pan Szczepaniak mógłby się od Was uczyć!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.