Pogoda dla biegaczy

Już po raz 14. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie odbyły się sprinterskie zmagania młodych sportowców. Wystartowało w nich około 200 dzieci z całego powiatu. Debiutantami w tym roku byli uczniowie z Sobiekurska i Otwocka Wielkiego.

dzie1dzie

Słoneczna pogoda, jaka panowała we wtorek, 24 maja, zachęcała, by ten dzień spędzić na świeżym powietrzu. To szczęście mieli ci, którzy przybyli do józefowskiej „Jedynki”, gdzie odbyły się cyklicznie rozgrywane w maju zawody sprinterskie dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku była to już
14. edycja tej imprezy, a zainteresowanie nią jest coraz większe. Po raz pierwszy w Józefowie wystartowali uczniowie z dwóch szkół w gminie Karczew – Sobiekurska i Otwocka Wielkiego. Poza tym swoje reprezentacje, obok placówek z Józefowa, miały także szkoły z Glinianki, Otwocka oraz Augustówki.

Nieprzerwaną tradycją imprezy jest uczestnictwo w niej znanych polskich sportowców. Nie mogło więc zabraknąć zdeklarowanego przyjaciela szkoły, przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego Dariusza Goździaka. Towarzyszył mu nasz najsłynniejszy sprinter Marian Woronin. Zapowiadana przez nas była płotkarka Grażyna Rabsztyn z przyczyn obiektywnych nie dojechała do Józefowa.

Młodzi sprinterzy, podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe, rywalizowali na dystansie 60 m. Zawodników było tak wielu, że najpierw musiały odbyć się eliminacje, a dopiero po nich były biegi finałowe. Ci z trzech najstarszych roczników, którzy zmieścili się w pierwszej trójce, będą mieli możliwość odnotowania swojego wyniku na świadectwie szkolnym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.