Gmina wychodzi na prostą (drogę)

W gminie Celestynów jest dużo do zrobienia, jeśli chodzi o drogowe inwestycje. Wójt Witold Kwiatkowski, który wyniósł bogate doświadczenie z pracy w Zarządzie Dróg Powiatowych w Otwocku, dobrze o tym wie. I stara się nadrobić stracony czas.
Na ulicy Reymonta w Celestynowie jeszcze do niedawna  rowerzystom wypadały plomby. Dziś jest dla lokalnej  młodzieży doskonałym miejscem do spotkań na rolkach
Na ulicy Reymonta w Celestynowie jeszcze do niedawna rowerzystom wypadały plomby. Dziś jest dla lokalnej młodzieży doskonałym miejscem do spotkań na rolkach

Dużo remontów przeprowadzono już w samym Celestynowie. W południowej części stolicy gminy wyremontowano ul. Podgórną oraz naprawiono ulice Klonową i Lipową. Ku końcowi mają się też prace na ulicach Radzińskiej, Sucharskiego, Otwockiej i Kupieckiej. Wkrótce ruszy przebudowa ul. Leśnej pomiędzy ul. Regucką a Osiecką. Po prawej stronie torów (patrząc w kierunku Otwocka) nową asfaltową nawierzchnię zyskała na całej długości ul. Reymonta, która dotychczas przypominała bardziej krajobraz księży- cowy niż gminną drogę. Wyasfaltowane zostały także ulice Broniewskiego i Sienkiewicza.

W Dąbrówce betonowym kruszywem wysypane zostały odcinki ulic: Karczewskiej, Laskowej i Strażackiej, a niebawem rozpocznie się remont ul. Pogorzelskiej na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Karczewskiej.

W Regucie naprawiono ostatni odcinek ul. Nowowiejskiej, a w Starej Wsi – ul. Mickiewicza. Tam też wkrótce rozpoczną się prace na ul. Ogrodowej, która otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej. Mieszkańcy Pogorzeli Warszawskiej doczekali się remontu ulic Świerkowej i Polnej. Również w Zabieżkach trwają intensywne prace na ul. Poziomkowej i mieszkańcy ul. Słowiczej, którzy od lat domagali się budowy jej odcinka, wreszcie będą usatysfakcjonowani.

Najpoważniejszą tegoroczną inwestycją drogową w gminie Celestynów, nie tylko ze względów finansowych, ale także logistycznych, będzie kontynuacja przebudowy drogi powiatowej łączącej gminę z Otwockiem. Podobnie jak w ubiegłym roku Celestynów przeznaczył na ten cel około miliona złotych. Prace  zostaną przeprowadzone podczas wakacji, żeby były jak najmniej uciążliwe dla zmotoryzowanych, ponieważ będą wiązały się z czasowym zamknięciem drogi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.