Plac zabaw na całe tysiąclecia

Plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia przy ul. Kościuszki jeszcze w tym roku będzie miał nowe urządzenia dla dzieci oraz bezpieczne podłoże. Rada miasta przeznaczyła na ten cel 135 tys. zł.

plac

Bloku w tym miejscu nie będzie, a po modernizacji i rozbudowie dzieci będą miały atrakcyjne i bezpieczne miejsce do zabaw. Otwockim radnym udało się dojść do porozumienia z władzami spółdzielni, do której należy teren, i przedstawicielami rady osiedla, co w konsekwencji pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Jako miejsce wskazano istniejący, ale zniszczony plac zabaw przy ul. Kościuszki i Czaplickiego, w sąsiedztwie przedszkola nr 17.

– Przewodniczący rady osiedla zapewnił nas, że w tym miejscu nie powstanie żaden blok, a mieszkańcy są jak najbardziej zainteresowani, żeby tu był plac zabaw – mówi radny Jarosław Łakomski, który wnioskował o zapisanie takiej inwestycji w budżecie.

Na sesji rady miasta 31 maja przedstawił on stanowisko w którym zawarte zostały zarysy informacji o inwestycji, formie jej finansowania i lokalizacji. Takie oczekiwania miała spółdzielnia. Radni przyjęli to stanowisko, w którym wyraża też wstępną aprobatę dla działań mających na celu przekazanie inwestycji po jej zrealizowaniu w nieodpłatny zarząd OSM. Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumienia pomiędzy miastem a spółdzielnią i przystąpienie do modernizacji i rozbudowy placu zabaw dla dzieci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.