Samochód potrącił dziewczynkę na pasach

Do groźnego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Słowackiego w Otwocku w okolicy Szkoły Podstawowej nr 5.
fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W poniedziałek, po godz. 15 dziewczynka wracała na rowerze do domu. Kiedy przejeżdżała przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Grunwaldzkiej została potrącona przez nadjeżdżającego kierowcę volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że dziewczynka wpadła na maskę samochodu i rozbiła szybę. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ranna uczennica trafiła do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. – Kierowca samochodu był trzeźwy. Dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń, wyszła już ze szpitala – informuje st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocki.

Stróże prawa ostrzegają: – Zabronione jest przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. To może zakończyć się tragicznie! Coraz częściej dochodzi do potrąceń cyklistów, którzy lekceważą przepisy drogowe i przejeżdżają na dwóch kółkach przez „pasy”- tłumaczą policjanci i przypominają: – Rowerzysta powinien zejść z jednośladu przed „zebrą” i przeprowadzić go na drugą stronę ulicy. Dzięki temu nadjeżdżający kierowca będzie miał wystarczający czas na reakcję i zatrzymanie samochodu.

  • Ann says:

    Rodziców dziewczynki proszę o kontakt na email:

    akania987@gmail.com

  • KOmiX says:

    Z ciekawości pytam – czy dziewczyna miała kask?

2 thoughts on “Samochód potrącił dziewczynkę na pasach”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl