Ambitne plany nowej dyrektor

Od września Szkoła Podstawowa im. Olofa Palmego w Józefowie będzie miała nową dyrektor. Konkurs na to stanowisko wygrała Ewa Tadzik, nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół w Milanówku. Dotychczasowa dyrektor „Jedynki” Małgorzata Żywek nie przystąpiła do konkursu.

trądzik

Ewa Tadzik jest absolwentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła pedagogikę w zakresie nauczania zintegrowanego oraz filologię polską w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa. Ukończyła także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerskiej na kierunku oligofrenopedagogikia z terapią pedagogiczną. W trakcie 33-letniej pracy zawodowej nowa dyrektor SP nr 1 odbyła wiele szkoleń i kursów. Jest egzaminatorem przedmiotów humanistycznych, a także egzaminatorem maturalnym.

W Krajowym Ośrodku Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ukończyła szkolenie dla kandydatów na ekspertów. Wchodzi w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. W tym samym ośrodku ukończyła także cykl szkoleń z doradztwa zawodowego i odbyła kurs w zakresie „Oceniania wspierającego uczniów” – oceniania kształtującego.

– Nieustannie wzbogacam swój warsztat pracy, jestem osobą przedsiębiorczą, kreatywną i dobrze zorganizowaną. Celem szkoły, będzie z pewnością utrwalanie jej pozytywnego wizerunku w środowisku lokalnym, a przede wszystkim współpraca z radą pedagogiczną, rodzicami i uczniami – deklaruje nowa dyrektor. – Współczesna szkoła wymaga wielokierunkowych działań, które warunkowałyby optymalne wypełnienie swojej społecznej funkcji i wpływałyby na wysoką jakość pracy placówki oświatowej. W tradycyjnym ujęciu zadaniem szkoły jest nauczanie, wychowanie i opieka, zaś jej głównym celem – wszechstronnyi harmonijny rozwój ucznia. Istotne jest, aby każda szkoła miała swój charakter i niepowtarzalną atmosferę. W mojej wizji placówki najważniejsze są dwie wartości – dobro i jakość. Szkoła powinna być instytucją nieustannie rozwijającą się, a jej powinni być wychowankowie kreatywnymi, przedsiębiorczymi i odpowiedzialnymi ludźmi z pasją – zaznacza Ewa Tadzik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.