Włączmy się w to!

Odliczamy dni do corocznego wielkiego święta lokalnej sztuki, folkloru, rzemiosła i kulinariów. Wciąż można włączyć się w to wydarzenie, wystawiając swoje produkty albo po prostu pomagając w organizacji festiwalu.

powiatowy festiwal kultury 3

Spotykamy się już za dwa tygodnie w otwockim parku miejskim. Tym razem festiwal po- trwa aż dwa dni. Na sobotę, 25 czerwca zaplanowano Targ Staroci „Z ręki do ręki”. Jest to akcja będąca niepowtarzalną okazją do pozbycia się rzeczy, które są nam już zbędne, ale mogą przydać się innym, np. mebli, starych książek, używanych zabawek, ubranek, bibelotów. Każdy może przynieść niepotrzebne przedmioty i mieć nadzieję, że ktoś będzie chciał je kupić lub wymienić się za nie.

Główna impreza odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca. Park wypełnią dziesiątki stoisk, a na scenie zaprezentują się artyści ze wszystkich gmin powiatu. Jako gwiazda wieczoru zagra zespół Happysad, swego czasu regularnie odwiedzający Otwock i mający tu rzesze fanów. – Zapraszamy wystawców, listy są wciąż otwarte, istnieje możliwość ustawienia stoiska i prezentacji własnej działalności. Szczególnie zależy nam na wyrobach regionalnych, wystawcach zdrowej żywności. Zapraszamy również lokalne stowarzyszenia, fundacje, artystów – wymienia Katarzyna Bajer z Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego.

Żeby to potężne przedsięwzięcie przebiegało sprawnie, potrzeba wielu zaangażowanych osób. Z szeroko otwartymi ramionami witani będą wolontariusze. Jeśli macie zdolności organizacyjne, lubicie aktywnie spędzać czas, interesują was sprawy lokalne, dołączcie do zespołu i pomóżcie zorganizować XIII Powiatowy Festiwal Kultury. Bonusem, poza satysfakcją i zdobytym doświadczeniem, będzie obejrzenie wszystkiego od kuchni i poznanie ciekawych artystów.

Wszystkie informacje udostępnia Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku, ul. Komunardów 10, tel.: 22  788 15 34, wew. 387, e-mail: mailto:kultura@powiat-otwocki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.