Moc atrakcji na Ługach

Tego jeszcze na Ługach nie było! Dmuchane zjeżdżalnie, eurobungee, wozy strażackie i policyjne oraz wiele innych bezpłatnych atrakcji czekało na dzieci, które wzięły udział w osiedlowej imprezie z okazji ich święto.

Po raz pierwszy udało się zorganizować Dzień Dziecka na osiedlu Ługi z takim rozmachem. Nic więc dziwnego, że uczestnikom zabawy dopisywały humory, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Zwłaszcza że wszystkie atrakcje były za darmo!

Piknikowe miasteczko wyrosło na terenie Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Danuty 14. Były namioty, dmuchane zjeżdżalnie, smakołyki z grilla, wata cukrowa, pokaz ogromnych baniek mydlanych oraz stoiska, na których odbywały się warsztaty plastyczne, malowanie twarzy czy prowadzona przez harcerzy nauka udzielania pierwszej pomocy. Na scenie wystąpili tancerze ze Studia Tańca Duet oraz dzieci ze scholi parafialnej. Był też pokaz karate, a wszyscy chętni mogli wspólnie z animatorami spróbować swoich sił w tańcu. Z tej propozycji skorzystali m.in. otwoccy radni.

Razem z dziećmi tego dnia świetnie bawili się też dorośli, biorąc udział w rodzinnej sztafecie czy quizie, w którym główną nagrodą był tablet ufundowany przez mieszkającego na osiedlu otwockiego radnego Marcina Kraśniewskiego. Największą atrakcją okazały się jednak wóz strażacki oraz policyjny samochód i motor. Każdy mały, ale i duży chłopiec choć na chwilę chciał poczuć się jak prawdziwy strażak czy policjant.

Piknik zorganizowała parafia pw. Miłosierdzia Bożego na Ługach przy współudziale władz Karczewa i Otwocka. – Chciałbym gorąco podziękować proboszczowi naszej parafii ks. Dariuszowi Bali oraz innym osobom, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w organizację imprezy. Udowodniliśmy, że wspólne i konsekwentne działanie mieszkańców może wiele zdziałać . Co więcej Otwock i Karczew podjęły współpracę bez zbędnych uprzedzeń. Mam nadzieję, że piknik z okazji Dnia Dziecka wpisze się na stałe w kalendarz osiedlowych imprez, a za rok zorganizujemy go już na nowym boisku, o którego budowę wraz z koalicją otwockich radnych nieustępliwie zabiegam – mówi radny Marcin Kraśniewski, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

  • Sponsorzy festynu:
    Miasto Otwock, Miasto Karczew, Cukiernia Wanda, Kiszeczka, Fitness Club Imperium,  Baja Book, Sala Zabaw „Ługi Bugi”, Graj Cafe, OSM,  Uczniowski Klub Sportowy Duet, Bunge Polska sp. z o. o, Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura.
  • Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu festynu organizatorzy kierują do:
    proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego na Ługach ks. Dariusza Bali, przewodniczącego otwockiej rady miasta Jarosława Margielskiego oraz otwockich radnych, prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, mieszkańców bloków należących do wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Danuty 14, zarządu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Danuty 14, Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Otwocku, Klubu Grota, Angeliki Piwek oraz dzieci ze scholi parafialnej, OSP Jabłonna, komendy powiatowej policji (zwłaszcza do Pawła Smolińskiego, Anny Dydek, Bogdana Michalskiego, Arkadiusza Cyrty), Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, otwockiej straży miejskiej, karczewskich radnych oraz burmistrza Karczewa Dariusza Łokietka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.